poniedziałek, 20 maj 2019 21:41

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W SP1

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

17 października 2018 r. uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Kantego w Osobnicy zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała wyjątkowy i bardzo podniosły charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, niecierpliwie oczekiwali w sali teatralnej naszej szkoły na wzniosły moment… PASOWANIA NA UCZNIA.

Najpierw jednak prowadzący p. Anna Porębska (wychowawczyni) wraz z p. Grzegorzem Łąckim (nauczycielem muzyki i wychowania fizycznego), chcąc sprawdzić wiedzę i umiejętności swych Podopiecznych, przygotowali dla Nich zestaw niesamowicie trudnych pytań. Zadania tematycznie były związane z postawą patriotyczną, obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia i poznawania świata. Rodzice dumni ze swoich Pociech, nagradzali Dzieci gromkimi brawami, niejednokrotnie wznosząc okrzyk: „Owszem, owszem! Tak, tak, tak!”- za każdą prawidłową odpowiedź. Należy podkreślić, iż wszystkie Chochlikowe odpowiedzi były właściwe!

W dalszej kolejności Pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, dbać o dobre imię naszej placówki, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ŚLUBOWANIA, dyrektor szkoły p. Antoni Wydro dokonał symbolicznego aktu PASOWANIA NA UCZNIA - życząc sukcesów w długiej karierze szkolnej. Następnie wicedyrektor p. Marek Godlewski wręczył Dzieciom pamiątkowe dyplomy, ordery oraz upominki przygotowane przez Klasową Radę Rodziców. W dalszej części uroczystości Rodzice doceniając wiedzę, umiejętności, wysiłek - podarowali (już nie Chochlikom, a Uczniom pierwszej klasy) magiczne kuferki. Ceremonia została zakończona słodkim poczęstunkiem.

 

DO UCZENNIC I UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY!

ŻYCZYMY WAM SAMYCH SUKCESÓW W NAUCE ORAZ WZOROWEGO ZACHOWANIA!

ŻYCZYMY WAM, ABYŚCIE POKOCHALI NASZĄ SZKOŁĘ I WIELKĄ W NIEJ ODEGRALI ROLĘ!

Organizatorzy
SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 maj 2019 21:45

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.