czwartek, 05 wrzesień 2013 16:15

NARODOWE CZYTANIE. ALEKSANDER FREDRO” W PIĄTEK NA JASIELSKIM RYNKU

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Starosta Jasielski Adam Kmiecik, radni Rady Powiatu w Jaśle, pracownicy Starostwa Powiatowego i MDK-u oraz młodzież szkolna będą, w najbliższy piątek (6 września) w godzinach pomiędzy 10.00 a 12.00, na jasielskim rynku czytać fragmenty utworów Aleksandra Fredry. Wydarzenie to odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro” zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

„Narodowe Czytanie” to ogólnopolska akcja pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podczas tegorocznej akcji czytane będą utwory Aleksandra Fredry, wybitnego polskiego komediopisarza, poety i autora pamiętników, od którego urodzin mija właśnie 220 lat. Stąd też pomysł, aby w ten sposób upamiętnić to wydarzenie.

Starostwo Powiatowe w Jaśle wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury i Zespołem Szkół nr 4 w Jaśle zorganizowały „Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro” na jasielskim rynku. Starosta Jasielski, radni Rady Powiatu w Jaśle, pracownicy Starostwa Powiatowego i MDK-u oraz młodzież szkolna będą czytać fragmenty najwybitniejszych utworów Aleksandra Fredry, m.in. „Zemsty”, „Ślubów Panieńskich”, „Dam i Huzarów”, „Pana Geldhaba”, „Pawła i Gawła”, czy „Męża i żony”.

Zachęcam wszystkich mieszkańców Powiatu Jasielskiego do przyjścia w piątek na jasielski rynek i przyłączenia się do akcji „Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro”. Do udziału w tym ogólnopolskim wydarzeniu obliguje nas fakt, że to właśnie na Podkarpaciu, a dokładniej w Surochowie koło Jarosławia urodził się Aleksander Fredro, wybitny komediopisarz i poeta, który poprzez swoje dzieła bawił i uczył, dowcipnie opisując narodowe przywary Polaków. Niech zatem będzie to radosne spotkanie z komediami Fredry, z jego piękną polszczyzną i ponadczasowym dowcipem. Jeszcze raz wszystkich mieszkańców Powiatu Jasielskiego zachęcam do uczestniczenia w Narodowym Czytaniu dzieł Aleksandra Fredry – Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Z okazji akcji „Narodowe Czytanie” i Roku Fredrowskiego Kancelaria Prezydenta przygotowała specjalną pieczęć. Zachęcamy uczestników akcji do przyniesienia książek autorstwa Aleksandra Fredry, na których będzie można przybić pamiątkową pieczęć.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Ostatnio zmieniany czwartek, 05 wrzesień 2013 16:42

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl