poniedziałek, 01 sierpień 2022 20:58

NIETRZEŹWY KIERUJĄCY WPADŁ PODCZAS AKCJI PROFILAKTYCZNEJ

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Rozpoczęła się kolejna edycja profilaktycznych działań inicjowanych przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle pn. „Przeciw pijanym kierowcom”.

Twórcy tego przedsięwzięcia współpracują ze służbami mundurowymi oraz wieloma podmiotami, uświadamiając uczestników ruchu na temat negatywnych skutków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub innych niedozwolonych środków. Podczas ubiegłotygodniowej akcji, policjanci zatrzymali nietrzeźwego 22-latka.

Kampania „Przeciw pijanym kierowcom” na stałe zagościła w corocznym harmonogramie akcji profilaktycznych organizowanych na drogach naszego powiatu. Od kilku lat organizatorzy tych działań, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, starają się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, by uświadomić ich na temat zagrożeń, jakie powodują nietrzeźwi kierujący. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, aż 35% Polaków jest świadkami prowadzenia samochodu przez nietrzeźwych kierowców. Rzadko jednak podejmują interwencje wobec nietrzeźwych za kierownicą, tłumaczą to obawą przed oskarżeniem o donosicielstwo, niechęcią do wtrącania się w „nie swoje sprawy”, czy lękiem przed próbą zemsty.

Tymczasem świadkowie takich sytuacji przez właściwe reakcje mogą zapobiec wielu tragediom powodowanym przez pijanych kierowców. Tylko w 2021 roku doszło na terenie całego kraju do 2488 wypadków z winy nietrzeźwych użytkowników dróg. Zginęło w nich 331 osób, a 2805 zostało rannych.

W ubiegłą środę, na ulicy Lwowskiej w Jaśle odbył się drugi etap lokalnej kampanii profilaktycznej pn. „Przeciw pijanym kierowcom”. W działaniach uczestniczyli członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego. Podczas działań, członkowie MKRPA przekazywali przygotowane na potrzeby kampanii zestawy broszur i ulotek informacyjno-edukacyjnych. Policjanci natomiast sprawdzali stan trzeźwości zatrzymanych do kontroli osób.

W efekcie realizowanych działań mundurowi ujawnili kierującego, który zdecydował się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Zatrzymany do kontroli 22-latek miał w organizmie 0,7 promila. Za popełnione przestępstwo grożą mu surowe konsekwencje.

Organizowane dotąd działania, przy aktywnym udziale jasielskich policjantów, cieszą się dużym zainteresowaniem oraz poparciem ze strony kierujących pojazdami.

KPP Jasło

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 sierpień 2022 21:04

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl