wtorek, 14 czerwiec 2022 21:02

NIETRZEŹWI KIEROWCY W NASZYCH OKOLICACH

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podsumowanie poniedziałkowych działań „trzeźwy poranek”
Nietrzeźwy kierował pojazdem bez włączonych świateł.
Mimo sądowego zakazu, kierował motorowerem. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z jasielskiej drogówki realizowali wczoraj działania pn. „Trzeźwy poranek”. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali w powiecie jasielskim ponad 1200 kierujących. Siedmiu z nich odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu.

Wczoraj, na drogach powiatu jasielskiego, policjanci z wydziału ruchu drogowego realizowali zadania związane z ujawnianiem i eliminowaniem z ruchu nietrzeźwych kierujących w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Policjanci prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami w wyznaczonych punktach kontrolnych. Łącznie sprawdzili trzeźwość 1220 kierujących. W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 7 kierujących, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu.

Trzej kierujący odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, pozostali muszą liczyć się z odpowiedzialnością za popełnienie wykroczenia.

Przypominamy: Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.


Ponad promil alkoholu miał w organizmie kierujący toyotą, którego 9 czerwca, w nocy do kontroli drogowej zatrzymali policjanci. Powodem interwencji była jazda bez włączonych świateł mijania. Kontrolowany 41-letni mieszkaniec Jasła odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W ostatni czwartek około godz. 2 w nocy, policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej osobową toyotę. Kierujący tym samochodem mężczyzna jechał ulicą Koralewskiego w Jaśle bez włączonych świateł mijania. Podczas interwencji okazało się, że siedzący za kierownicą jaślanin jest pijany. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo niebawem odpowie przed sądem.


2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący motorowerem, którego zatrzymali policjanci ruchu drogowego. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. 50-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego odpowie za popełnione przestępstwa przed sądem.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w minioną środę około godz. 19.30, w miejscowości Dzielec. Policjanci z wydziału ruchu drogowego, pełniący służbę w tym rejonie, zwrócili uwagę na motorowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący może być pijany. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Kierujący jednośladem 50-letni mieszkaniec naszego powiatu miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

W trakcie interwencji mundurowi ustalili także, że zatrzymany do kontroli 50-latek posiada już zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu zakazującego prowadzenia pojazdów.

KPP Jasło

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 czerwiec 2022 21:07

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl