poniedziałek, 06 czerwiec 2022 11:53

ZAGROŻENIE KATASTROFĄ BUDOWLANĄ W JAŚLE BĘDZIE MIAŁO FINAŁ W SĄDZIE

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Sprawa zagrożenia katastrofą budowlaną w Jaśle będzie miała finał w sądzie. 14 października ubiegłego roku mieszkańcy bloku przy ulicy Metzgera zostali ewakuowani z powodu zagrożenia zdrowia i życia.

Jasielska prokuratura zakończyła śledztwo i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko przedsiębiorcy Łukaszowi G., któremu zarzucono sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Pracownicy wynajęci przez jasielskiego przedsiębiorcę prowadzili w lokalu na parterze bloku prace budowlane. Usunęli m.in. słup nośny podtrzymujący strop, a drugi uszkodzili. Ponadto wyburzona została ściana z cegły. Doszło do uszkodzenia konstrukcji i budynkowi groziło zawalenie. Służby ratownicze ewakuowały kilkudziesięciu mieszkańców bloku przy ul. Metzgera 10 oraz zamknięto ruch na pobliskim odcinku drogi krajowej.

Właściciel lokalu usłyszał prokuratorskie zarzuty. Łukasz G. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Zastosowano wobec niego m.in. poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Polskie Radio Rzeszów

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 czerwiec 2022 12:01

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl