czwartek, 02 czerwiec 2022 21:10

POLSKI ŁAD DLA GMINY JASŁO

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Gmina Jasło otrzymała dofinansowanie w kwocie 7 475 000,00 złotych z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na zadanie "Przebudowa dróg gminnych w Osobnicy i Brzyściu oraz drogi wewnętrznej wraz z budową mostu w Osobnicy". Wymagany minimalny wkład własny gminy wyniesie 400 tysięcy złotych.

W ramach inwestycji planowana jest przebudowa drogi wewnętrznej wraz z przebudową mostu na potoku Bednarka w Osobnicy. Istniejąca konstrukcja mostu oraz stan techniczny nie spełniają standardów bezpieczeństwa, w tym w zakresie nośności. Most leży w ciągu drogi wewnętrznej o dużym znaczeniu komunikacyjnym. Łączy się z jednej strony z drogą powiatową Nr 1868R Trzcinica — Osobnica — Cieklin zaś z drugiej z drogą powiatową Nr 1869R Osobnica — Pagórek. Przebudowa drogi polegać będzie na poszerzeniu jezdni do szerokości 5,0-5,5 m, budowie chodnika o szerokości 2 m.

Przebudowana zostanie również droga gminna (działka nr ew. 1421/8) w Osobnicy. Droga jest ważnym ciągiem komunikacyjnym łączącym się w początkowym odcinku z drogą gminną Nr 113367R Osobnica — Szkolna, natomiast w końcowym z drogą powiatową Nr 1868R Trzcinica — Osobnica — Cieklin. Inwestycja polegać będzie na poszerzeniu jezdni do 5,0 m, wykonaniu nowej nawierzchni bitumicznej na całej jej szerokości, poprawie systemu odwodnienia i przebudowie zjazdów.

Kolejnym odcinkiem drogi gminnej do przebudowy będzie droga Nr 113339R Brzyście — Wysłanka — Osobnica. W obrębie zwartej zabudowy ma charakter przelotowy, łącząc miejscowości: Jasło, Brzyście, Osobnica, Skołyszyn, Cieklin. Inwestycja wykonywana będzie w granicach istniejącego pasa drogowego. Projektowany zakres przebudowy obejmie doprowadzenie istniejącej szerokości jezdni do jednolitego parametru min. 5,0 m oraz budowę lewostronnego chodnika dla pieszych szerokości 1,5 m.
Zakończenie prac planowane jest na jesień 2023 roku.

- Otrzymaliśmy wsparcie na przebudowę bardzo ważnych, strategicznych odcinków dróg wraz z konieczną budową mostu na potoku Bednarka. Cieszę się, że w krótkim czasie zdecydowanie poprawimy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w Osobnicy i Brzyściu. Bardzo serdecznie dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Rządowi RP oraz parlamentarzystom z Powiatu Jasielskiego za dostrzeganie potrzeb samorządów i zdecydowane wsparcie naszych potrzeb rozwojowych – stwierdził Wojciech Piękoś, wójt Gminy Jasło.

UGJ

Ostatnio zmieniany czwartek, 02 czerwiec 2022 21:13

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl