środa, 06 sierpień 2014 18:21

STARTUJE NABÓR WNIOSKÓW NA DOTACJE W RAMACH PROJEKTU „AKADEMIA AKTYWNYCH OBYWATELI - PODKARPACKIE INICJATYWY LOKALNE”

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rusza nabór wniosków w konkursie grantowym, organizowanym w ramach projektu - „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, w którym młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i grupy samopomocowe z województwa podkarpackiego, mają szansę na pozyskanie od 2.000 zł do 5.000 zł na realizację inicjatyw wpisujących się w sferę działalności pożytku publicznego. Łączna pula środków, która zostanie przekazana na inicjatywy lokalne, wynosi ponad 1,5 mln z czego w 2014 roku, przekazanych zostanie ponad 0,5 mln zł. Nabór wniosków trwa do 20-go  sierpnia 2014 roku.

Projekt „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” jest realizowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, nadzorowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, którego cele są ze sobą spójne - realizacja założonych działań na terenie województwa podkarpackiego ma wpłynąć na zwiększenie ilości inicjatyw oddolnych, wzrost liczby obywateli angażujących się w działania organizacji pozarządowych i inicjatywy lokalne, wzrost partycypacji obywateli w sprawach publicznych oraz wzmocnienie potencjału III sektora.

W ramach projektu przewiduje się dofinansowanie pomysłów i inicjatyw, które realizowane będą w zgodności z zadaniami pożytku publicznego. O pozyskanie dotacji mogą ubiegać się młode organizacje pozarządowe działające nie dłużej niż 18 miesięcy i których budżet za ostatnie 12 miesięcy nie przekracza 25 tys. zł, grupy nieformalne oraz grupy samopomocowe składające się z minimum trzech osób, które podejmą wspólny wysiłek, aby ich społeczność się rozwijała, aktywizowała i wzmacniała. Projekt ma również wartość dodaną - „Poprzez realizację tzw. projektów małych, organizacje i osoby fizyczne powinny uczyć się, jak realizować projekty w przyszłości z większym budżetem” - komentuje Stanisław Baska - Prezes Fundacji Fundusz Lokalny SMK - jeden z operatorów projektu.

Realizacja inicjatyw, które nie mogą być krótsze niż 1 miesiąc, a dłuższe niż 3 miesiące, mogą  odbywać się od 1-go września 2014 roku do 15-go grudnia 2014 roku. Aby otrzymać dotację na ich realizację, należy złożyć wniosek w wersji elektronicznej do dnia 20-go sierpnia 2014 roku do godziny 15:00, którego formularz jest dostępny na stronie internetowej projektu pod adresem: www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl. Następnie, z listy formalnie zatwierdzonych wniosków niezależni eksperci wybiorą te inicjatywy, które w największym stopniu wpisują się w cele i założenia projektu „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”.

W dniu 12 sierpnia 2014 roku o godzinie 17:00 w budynku Starostwa  Powiatowego w Jaśle, Ul. Rynek 18, 38-200 Jasło, sala 339 - III piętro, dla organizacji i grup nieformalnych działających na terenie powiatu jasielskiego, odbędzie się spotkanie informacyjne - zainteresowanych zapraszamy na to spotkanie - udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat samego projektu oraz zasad uzyskać można na wskazanej stronie internetowej projektu oraz osobiście lub telefonicznie u jednego z operatorów projektu w Stowarzyszeniu Dębicki Klub Biznesu, ul. Fabryczna 12, 39-200 Dębica, tel. (14) 681 90 30.

1            2


 

 

Projekt finansowany jest ze środków otrzymanych od 
Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

w ramach

Programu Operacyjnego 
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Operatorzy projektu:

- Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu

- Fundacja Fundusz Lokalny "SMK"

- Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie 
"Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej"

- Fundacja "Generator Inspiracji"

Partner projektu:

Województwo Podkarpackie

 

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl