poniedziałek, 28 lipiec 2014 22:48

"POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ” - LAUREACI NAGRODZENI

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” rozstrzygnięty! Z tegorocznymi laureatami, w Sali Generalskiej, spotkał się Komendant Główny Policji. Kolejnych pięciu policjantów, zostało nagrodzonych za swoją postawę i obronę osób dotkniętych przemocą domową. W gronie wyróżnionych znalazła się mł. asp. Joanna Garbacik z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

W spotkaniu z laureatami udział wziął również I Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Krzysztof Gajewski, kierownik Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Renata Durda, Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. bp Józef Guzdek oraz Dyrektor Biura Prewencji i Ruchu Drogowego, mł. insp. Marek Walczak. Na Sali Generalskiej obecny był także Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Zdzisław Stopczyk oraz komendanci wojewódzcy z Krakowa, Poznania, Olsztyna i Komendy Stołecznej Policji, czyli tych jednostek, w których pełnią służbę laureaci. Nagrodzonym towarzyszyli również ich bezpośredni przełożeni - jasielską jednostkę reprezentował insp. Andrzej Wędrychowicz Komendant Powiatowy Policji w Jaśle. Tradycją stało się, że laureatów wybranych w bieżącym roku, w gronie wyróżnionych witają policjanci, którzy swoje statuetki odebrali w poprzednich edycjach.

Wszystkich zgromadzonych gości przywitał Dyrektor BPiRD KGP mł. insp. Marek Walczak, który krótko przedstawił sylwetki wyróżnionych funkcjonariuszy i przypomniał jaka jest idea konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

- Jest kim pracować w terenie. Pracują w tej służbie wartościowi ludzie, którzy mają powołanie i gdy trzeba niosą ratunek.(..) Komendantowi życzę, aby tylko przy takich okazjach mógł się spotykać z podwładnymi - powiedziała kierownik Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", Renata Durda, gratulując gen. insp. Markowi Działoszyńskiemu wspaniałych funkcjonariuszy. Zwróciła się również do wyróżnionych policjantów – Patrzę na waszą piątkę i cieszę się, bo to dzięki wam przeżyłam dużo wzruszeń. Są to chwile trudne, bo trzeba zawalczyć o osoby doświadczające przemocy w rodzinie, często wy też wychodzicie poranieni z tej walki. To ciężka praca. Dziękuję wam.

Do tegorocznych laureatów i wszystkich nominowanych, zwrócił się również generalny inspektor Marek Działoszyński dziękując im za ich wrażliwość – Polska Policja przez ostatnich 25 lat wolności bardzo się zmieniła – największym jej kapitałem są ludzie. Jest to służba dla innych i choć Policja jest aparatem restrykcyjnym, to potrafi wsłuchiwać się w oczekiwania społeczeństwa i nieść pomoc ludziom. Są policjanci i policjantki, którzy nie patrząc na zegarek, nie zdążając do domu na obiad, pomagają innym. Inicjatywy takie jak konkurs „Policjant, który mi pomógł” są potrzebne, pomagają spojrzeć na problem inaczej. - Komendant Główny Policji pogratulował również komendantom KWP, KMP i KPP takich podwładnych.

Wyróżnionym, za ich postawę podziękował Biskup Polowy Wojska Polskiego, ks. bp Józef Guzdek - Jest tylu szlachetnych mężczyzn i kobiet w niebieskich mundurach. Dobro jakie świadczycie ma ogromne rozmiary. Drodzy laureaci, jeśli zostawiliście ślad w duszy rodzin, wierzcie mi, przyjdzie czas, gdy to ziarno dobra dojrzeje i wyda owoc wdzięczności.

Kapituła konkursu składająca się z pracowników „Niebieskiej Linii”, przedstawiciela Biura Prewencji KGP oraz zwycięzców ostatnich trzech edycji konkursu wyłoniła tegorocznych pięciu laureatów. Zostali nimi:

  • mł. asp. Marcin Bartosik, dzielnicowy KPP Chrzanów (woj. małopolskie),
  • mł. asp. Joanna Garbacik, asystent Wydziału Prewencji KPP Jasło (woj. podkarpackie),
  • mł. asp. Piotr Kubicz, detektyw Zespołu Kryminalnego w Kostrzynie Wlkp.(KMP Poznań, woj. wielkopolskie),
  • asp. sztab. Jarosław Manelski, KPP Szczytno (woj. warmińsko-mazurskie),
  • mł. asp. Katarzyna Wierzbicka, dzielnicowa KRP IV Warszawa-Wola (woj. mazowieckie).

Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Do "Niebieskiej Linii" wpłynęły zgłoszenia nadesłane przez osoby prywatne oraz przedstawicieli organizacji i instytucji (wyłączając Policję) z całej Polski.

Młodszy aspirant Joanna Garbacik została przyjęta w szeregi Policji w grudniu 2008 r. W Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle służbę pełni od czterech lat, wcześniej pracowała w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie. W 2010 r. weszła w skład Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KPP w Jaśle obejmując stanowisko koordynatora nad realizacją zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie powiatu jasielskiego. Jest również członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle.

KGP

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl