poniedziałek, 28 lipiec 2014 22:25

NIEDZIELNY "NIETRZEŹWY PORANEK" - PODSUMOWANIE

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

92 nietrzeźwych kierujących zatrzymali wczoraj rano podkarpaccy policjanci. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 9,5 tys. kierujących pojazdami na głównych drogach Podkarpacia. Zatrzymali 72 uprawnienia do kierowania. Ujawnili 8 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, pomimo zakazu sądowego.

Policyjna akcja rozpoczęła się wczoraj o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Działania zakończyły się około godziny 10. Policjanci skontrolowali w tym czasie 9756 kierowców.

Z podsumowania akcji wynika, że policjanci ujawnili 92 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. U 43 z nich, badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa, pozostałych 49 odpowie za wykroczenie. 8 kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali 72 uprawnienia do kierowania.

KWP

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl