piątek, 05 sierpień 2022 12:54

WYCIECZKA KLAS IV – V SP1 DO WARSZAWY

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 19 maja 2022 r. 45 uczniów klas IV-V Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy wraz z 4 opiekunami wyjechało na dwudniową wycieczkę do Warszawy w ramach rządowego programu "Poznaj Polskę".

Pierwszą jej atrakcją było oglądanie Warszawy z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki.

Następnie udaliśmy się autokarem do Muzeum Zamku Królewskiego, którego piękne wnętrza podziwialiśmy słuchając opowieści przewodnika. Kolejne punkty zwiedzania to Stare Miasto, Kolumna Zygmunta, Plac Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza. Większość uczestników miała okazję pierwszy raz w życiu przejechać się metrem – do stacji Centrum Nauki Kopernik. W tym interaktywnym centrum nauki mieliśmy okazję dokonać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, wielu urządzeń i wszechświata.

Po dwóch godzinach zabawy udaliśmy się autokarem na nocleg i posiłki do hotelu o3 na Mokotowie. Większość uczniów to kibice piłki nożnej więc drugi dzień w Warszawie rozpoczął się od wizyty na stadionie PGE Narodowy. Z poziomu górnej trybuny mogliśmy zobaczyć jak ogromna to budowla.

Wielu z nas interesuje się zwierzętami, dlatego cieszyliśmy się ze spotkania z nimi w warszawskim Zoo. Dzień był słoneczny, więc wszystkim przypadło bardzo do gustu przebywanie w pięknych ogrodach Muzeum Łazienek Królewskich, w towarzystwie bardzo ciekawie opowiadającego przewodnika.

Po wyjściu z Łazienek zabrał on wszystkich na autokarowe zwiedzanie Warszawy, a swoją przewodnicką opowieść zakończył w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Tu odbyliśmy lekcję historyczną poznając dzieje rodziny królewskiej, Polski i pałacu. Chwile wytchnienia były znów możliwe w pięknych pałacowych ogrodach.

W godzinach wieczornych zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się w powrotną drogę do Osobnicy.

SP1

Ostatnio zmieniany piątek, 05 sierpień 2022 13:01

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl