czwartek, 05 maj 2022 14:07

PROGRAM EDUKACYJNY PSIA LEKCJA

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022 Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy przystąpiła do bezpłatnego programu edukacyjnego „PSIA LEKCJA”, który został stworzony przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom z myślą o uczniach klas 1-3.

Głównym cel programu to bezpieczeństwo dzieci w kontaktach ze zwierzętami. Autorzy chcą, aby dzieci i dorośli rozumieli psy, potrafili się nimi właściwie zaopiekować i nie robili im krzywdy.

W trakcie trzech bloków tematycznych, które odbywały się na zajęciach świetlicowych uczniowie otrzymali podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa, sposobów komunikacji oraz tego jak z psem można pomagać innym. Program wprowadził uczniów i uczennice w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji psów i o tym jak zachowywać się bezpiecznie przy psie.

Dzieci poznały również pojęcie dogoterapii i miały okazje obejrzeć film, który przedstawił kilka postaci chorych dzieci, którym towarzyszą w ich chorobie psi przyjaciele.

Na zakończenie programu samorząd szkolny przeprowadził z pomocą materiałów przesłanych przez fundację zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na wsparcie dogoterapii dzieci przebywających w szpitalach, pomoc w wybudzaniu dzieci ze śpiączki czy szkoleniu psich wolontariuszy.

Temat bardzo spodobał się uczniom, byli bardzo aktywni na zajęciach, chętnie opowiadali o swoich zwierzętach, dlatego mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym powtórzymy tę inicjatywę.

SP2

Ostatnio zmieniany czwartek, 05 maj 2022 14:08

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl