czwartek, 04 lipiec 2019 12:07

A NADZIEJA ZNÓW WSTĄPI W NAS - JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE 2018 W SP2

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna Noc – noc, w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam dobrze znana. Ten czas rodzinnych spotkań rodzi radość w sercu każdego człowieka, daje nadzieję i wewnętrzny spokój, pozwala na chwilę zadumy nad minionym rokiem.

W piątek 21 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Osobnicy z Bożonarodzeniowym przesłaniem wystąpili uczniowie klasy IV i VI, prezentując na sali gimnastycznej Jasełka pt: ,,A nadzieja znów wstąpi w nas”.

Przedstawienie zostało wyreżyserowane pod kierunkiem pani Grażyny Iskrzyckiej. Spektakl podzielony był na dwie części: pierwsza nawiązywała do obrazu współczesnej rodziny, która przygotowywała się do świąt, druga zaś przybliżała historię narodzin Jezusa. Całość przedstawienia wprowadziła wszystkich w iście świąteczny nastrój.

Dzieci w pięknie przygotowanych strojach wcieliły się w role: Maryi, Józefa, aniołów, Mędrców, pasterzy oraz członków rodziny. Scenografia, aranżacja muzyczna wzbudziły wśród zgromadzonych wiele głębokich wzruszeń, które skłoniły do osobistych refleksji. Dzięki małym artystom przenieśliśmy się w Cud tamtej Nocy.

Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Cudowny śpiew kolęd i pastorałek, przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Elżbieta Ochwat, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Następnie wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich klas, by wspólnie z wychowawcami i zaproszonymi gośćmi połamać się opłatkiem i spożyć potrawy wigilijne.

Dziękujemy serdecznie rodzicom za przygotowanie przepysznych potraw. Podczas klasowych spotkań wigilijnych nie zabrakło również śpiewu kolęd wspominania tego, co wydarzyło się w mijającym roku. Wszystkim uczniom, Rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.

,,A nadzieja znów wstąpi w nas"
„Przyjdź na świat,
By wyrównać rachunki strat.
Żeby zająć wśród nas,
Puste miejsce przy stole.”

SP2 Osobnica

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 lipiec 2019 12:10

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.