czwartek, 04 lipiec 2019 11:56

MALEŃKA PRZYSZŁA MIŁOŚĆ - JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE 2018 W SP1

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.

Nie inaczej było i w tym roku, 21 grudnia - mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. W bardzo niekonwencjonalny sposób uczniowie klasy VII i III gimnazjum ukazali tematykę Świąt Bożego Narodzenia opierając się na scenariuszu Marcina Kobierskiego. Autor scenariusza postanowił przenieść akcję we współczesność, przedstawiając historię trzech bezdomnych mieszkających na dworcu. Wydarzenie na dworcu obliguje każdego z nas do zastanowienia się nad swoim życiem, do zatrzymania się, aby w naszym sercu narodził się Jezus.

Aktorzy bardzo mocno zaangażowali się w swoje role i doskonale przedstawili ten spektakl bożonarodzeniowy. Występujący uczniowie to: Kamila Brągiel, Małgorzata Budziak, Gabriela Dybaś, Paulina Budziak, Jakub Cygan, Karol Brej, Michał Budziak, Wiktor Bienia, Szymon Bara, Paulina Bara, Natalia Woźniak, Wiktor Setlak, Sebastian Kmiecik, Marek Mendela, Sebastian Dybaś, Konrad Kuchta, Natalia Paluch, Natalia Gondek.

Konferansjerzy: Klaudia Mazur, Jakub Gliwa.

Śpiew i muzyka: Szczepan Kuchta, Karolina Górska, Paulina Budziak, Marta Ulaszek, Antonia Czech, Norbert Kozioł, Nikola Bigos, Kamila Ulaszek, uczniowie klasy II, IV, V, VI oraz chór szkolny.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

Na zakończenie Pan wicedyrektor Marek Godlewski zabrał głos i życzył wszystkim Wesołych Świat, abyśmy mogli codziennie świętować Boże Narodzenie w naszych sercach. Również w ten szczególny dzień był z nami ksiądz proboszcz, który odmówił modlitwę, pobłogosławił opłatki i wszystkim życzył błogosławionych świat.

W pomoc w przygotowanie jasełek zaangażowało się wielu nauczycieli: pani Małgorzata Solska, pani Agnieszka Zabawa, pan Grzegorz Łącki – wszystkim serdecznie dziękujemy.

Pamiętajmy, że Bóg rodzi się w sytuacjach dnia codziennego poprzez pomoc, odpowiedzialność za swoje życie i innych. Dzielmy się więc dobrocią, radością i miłością, jak białym opłatkiem.

Beata Kapanowska, Ewa Więcek
SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 lipiec 2019 11:59

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.