poniedziałek, 13 maj 2019 22:32

SPOTKANIE AUTORSKIE Z EDYTĄ ZARĘBSKĄ W SP1

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

11 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się spotkanie z panią Edytą Zarębską (nazywaną też Babcią Grunią)

– autorką książek dla dzieci i ilustratorką. Jest ona także współzałożycielką wydawnictwa Bociuś, w którym ukazała się jej debiutancka książka Opowieści babci Gruni, napisana wierszem i własnoręcznie przez autorkę ozdobiona.

W 2007 roku autorka zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży - Wiki i ziarenko miłości, zorganizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. Książki jej są pełne miłości, przyjaźni i radości. Pani Edyta jest autorką m.in. takich książek dla dzieci: Moje Ulubione dobranocki, 365 bajek na dobranoc, Antek i Stara jabłonka, Zosia i Fiołkowy Kapelusz, Mój pamiętnik, Serii Klub Kociaków Słodziaków. W spotkaniu z dziećmi pani Edycie towarzyszył mąż, Robert Zarębski – muzyk i animator.

O godzinie 11-ej sześciolatki z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas od I – V szkoły podstawowej wraz z nauczycielami zebrali się w auli szkolnej. Po przywitaniu, autorka w baśniowej kreacji opowiadała o swoim dzieciństwie i marzeniach, dzięki którym została pisarką. Opowieść prowadzona była w dynamiczny sposób, z aktywnym udziałem dzieci. W zabawę z dziećmi włączył się również pan Robert Zarębski, który czytał fragmenty książki, zadawał zagadki oraz wspólnie z uczniami śpiewał piosenkę, która opowiada o marzeniach i bibliotece (Mądra rzeka). Dzięki zdolnościom pani Edyty uczniowie mieli możliwość obserwowania jak powstają ilustracje do książki, które z autografem autorki pozostały w naszej szkole.

Spotkanie z Edytą i Robertem Zarębskimi przebiegło w miłej atmosferze zaciekawienia i rozbawienia. Goście starali się przekonać i udowodnić naszym uczniom, że kluczem do spełnienia ich marzeń jest poszukiwanie informacji i wiedzy zawartej w książkach. Należy mieć nadzieję, że rozbudzone zainteresowanie małych czytelników biblioteką i czytelnictwem przyniesie owoce. Zakupione egzemplarze książek do biblioteki autorka opatrzyła specjalną dedykacją dla naszych uczniów.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z siedzibą w Szebniach oraz Filię GBP w Osobnicy. Dziękuję pani Dyrektor i jej współpracownicom za zorganizowanie spotkania w naszej szkole.

Danuta Ryznar

SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 maj 2019 22:34

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.