środa, 10 kwiecień 2019 21:47

WOJEWÓDZKI ZLOT MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 25 sierpnia 2018r. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Osobnica uczestniczyła w Wojewódzkim Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa podkarpackiego pod hasłem: „MDP Podkarpacia dla Niepodległej w 100. rocznicę odzyskania niepodległości Polski”, który odbył się w Skołyszynie.

Organizatorami zlotu był Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Rzeszowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jaśle oraz Wójt Gminy Skołyszyn. Patronat honorowy nad zlotem objęła Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart. Do Skołyszyna przyjechało 26 drużyn MDP. Nasza drużyna wraz z drużyną z Warzyc reprezentowały Gminę Jasło.

Zlot rozpoczął się o godz. 11.00 uroczystym apelem i złożeniem ślubowania przez członków MDP. Po zakończeniu uroczystego otwarcia członkowie drużyn przystąpili do konkurencji zlotowych, w których jednak nie wynik był najważniejszym, lecz dobra zabawa. Po zakończonych konkurencjach na zmęczonych członków MDP czekał smaczny obiad. Ostatnim etapem zlotu było jego podsumowanie połączone z wykładem historycznym nt. „Odzyskanie niepodległości przez Polskę w roku 1918”. Na zakończenie zmagań wszyscy uczestnicy stanęli na najwyższym stopniu podium, nie było wygranych ani pokonanych. Uczestnicy zlotu odebrali pamiątkowe dyplomy, statuetki, medale, a także upominki od sponsorów. W trakcie trwania zlotu w sali dydaktyczno-szkoleniowej w strażnicy OSP Skołyszyn była ogólnodostępna wystawa „Historia polskich strażaków” z Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Do zlotu naszą drużynę przygotowali p. Marek Godlewski i druh Ireneusz Olbrych, a w poszczegónych konkurencjach młodzież dopingował Prezes OSP Osobnica druh Kazimierz Janiga.

Ten dzień był czasem mile spędzonym przez dzieci, młodzież i rodziców.

SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany środa, 10 kwiecień 2019 21:49

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.