środa, 10 kwiecień 2019 21:31

APEL NA POŻEGNANIE KLAS TRZECICH GIMNAZJUM

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

"Czeka na nas świat..." - to motto apelu przygotowanego przez uczniów klas trzecich z wychowawcami, na zakończenie trzyletniej nauki w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Osobnicy.

Uroczystość rozpoczęła się od hymnu państwowego wykonanego a capella i powitania zgromadzonych gości. Następnie Patrycja Woźniak wykonała piosenkę "Bo świat to my". Po niej uczniowie przywołali pamięć swojej byłej Wychowawczyni, a zarazem Dyrektorki szkoły, p. Lidii Dubiel dedykując Jej wiersz W. Szymborskiej "Nic dwa razy". Przy dźwięku skrzypiec pięknie wyrecytowała go Ewelina Wątroba. Kolejny zaprezentowany utwór to "Radość najpiękniejszych lat" wykonany przez Amelię Domagałę.

"byliśmy i jesteśmy" - to tytuł prezentacji ze zdjęciami wszystkich absolwentów, zdjęć prywatnych i szkolnych, który przywołał uśmiech na wszystkich twarzach, a po nim skecze: "Beczka" - w wykonaniu Olgi Filipak, Natalii Nowak, Asi Kendry, Patrycji Turek i Mateusza Synowieckiego; "Biblioteka" - Iwony Gawron i Anny Kopek oraz "Zastępstwo" - Klaudii Gorczycy, Sandry Wierdak i Konrada Mazura.

Uczniowie dali też piękny popis chóralnego śpiewu wykonując piosenki "100" z prowadzącym głosem Oli Brągiel i "Mamma Mia - pożegnanie ze szkołą".

Podziękowania dla nauczycieli i księży, pracowników administracji i obsługi szkoły, organu prowadzącego szkołę oraz rodziców złożyli wszyscy uczniowie. Wśród wymienionych nauczycieli była p. Elżbieta Lenar, która uczyła gimnazjalistów języka polskiego, a w tym roku przechodzi na emeryturę. Wdzięczni podopieczni zadedykowali Jej dwa wiersze Cz. Miłosza - "Miłość" w wykonaniu Justyny Wachel i "Wiara" w wykonaniu Natalii Nowak, przy gitarowym akompaniamencie Eweliny Wątroby. Wyrazem wdzięczności dla Rodziców była piosenka w wykonaniu Patrycji Woźniak i Amelii Domagały "To dzięki Wam".To była najbardziej wzruszająca część tego apelu.

Po wręczeniu róż dla wszyskich zgromadzonych na sali przyszła kolej na finałową piosenkę "Świecie nasz" w wykonaniu Oli Brągiel i chóru złożonego ze wszystkich uczniów.

Nasi trzecioklasiści zawsze byli pełni inwencji i na koniec zaprezentowali film, który można obejrzeć na yt. Dziękujemy za niego i życzymy Wam, byście znaleźli swoje, jak najlepsze miejsce w świecie, który na Was czeka.

Po apelu uczniowie ze swoimi rodzicami obejrzeli tablo, które upamiętni ich pobyt w naszej szkole, posadzili tradycyjne drzewo, a na koniec w myśl słów "torty łagodzą ból istnienia/rozstania" zjedli wspaniałe ciasta, które otrzymali od kolegów z klas drugich.

G. Trychta, M. Godlewski

SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany środa, 10 kwiecień 2019 21:37

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.