poniedziałek, 08 kwiecień 2019 22:11

PIKNIK RODZINNY 2018

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 na obiektach Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez szkolną Radę Rodziców we współpracy z Gminą Jasło, Kołem Gospodyń Wiejskich w Osobnicy oraz dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły. Jak zwykle można było także liczyć na pomoc naszych strażaków ochotników.

Impreza rozpoczęła się od Turnieju Siatkówki Sołectw o Puchar Wójta Gminy Jasło. Do rozgrywek zgłosiły się 4 reprezentacje sołectw: Niepla, Trzcinica, Warzyce i Osobnica. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym na zewnętrznym, trawiastym boisku do siatkówki. Utrudniło to z pewnością grę zawodnikom, ale pozwoliło oglądać pasjonujące pojedynki przy siatce większej liczbie kibiców. Turniej wygrała drużyna sołectwa Osobnica przed Trzcinicą, Warzycami i Nieplą. Większość meczów oglądał Wójt Gminy Jasło w towarzystwie Radnych i Sołtysów z terenu gminy Jasło. On też wręczył okazały puchar i statuetki dla drużyn oraz medale dla wszystkich zawodników.

Na boisku trwały zacięte rozgrywki, a na scenie występowały dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy. Widzowie mogli obejrzeć tańce w wykonaniu przedszkolaków, piękne recytacje wierszy oraz mnóstwo piosenek przygotowanych pod okiem nauczycieli. O różnorodności i mnogości repertuaru może świadczyć to, że ta część Pikniku trwała ponad 2 godziny! Wszystkie występy oklaskami nagradzała licznie zgromadzona publiczność. Po występach zespołów i solistów dyrektor szkoły Antoni Wydro podsumował szkolny konkurs plastyczny pt. „Podróże kształcą” zorganizowany przez nauczycieli języków obcych. Galerię prac konkursowych można było oglądać w czasie trwania pikniku.

Tuż obok sceny wszyscy chętni mogli spróbować swych sił w napinaniu łuku i strzelaniu z niego do tarczy. Mimo obaw wielu osobom udawało się to znakomicie.

Po drugiej stronie szkolnego placu swoje stanowisko strzelnicze umieścili członkowie grupy AIRSOFT TASK FORCE z Jasła. Przez cały czas trwania Pikniku ustawiała się tam spora kolejka.Widać więc, że strzelectwo to pasja wielu młodych.

Trener działającej w szkole Akademii Piłkarskiej Global Soccer Academy zorganizował dla chętnych, młodych pasjonatów tej dyscypliny konkurs podbijania piłki i celności strzału. Pierwszą rywalizację wygrał Jakub Gliwa, a drugą Oskar Pyznar.

Przy wjeździe do szkoły można było tymczasem usłyszeć potężny ryk motocyklowych silników. To zaprzyjaźnieni już z nami członkowie klubu motorowego „Brothers Of The South”, którzy zaprezentowali swoje wyjątkowe maszyny, a jednocześnie zaprosili wszystkich na swój zlot 20 lipca br. przy ulicy Kwiatowej w Jaśle.

Kolejną pozycją w bogatym programie imprezy był pokaz stylizacyjno – wizażowy pt. „Stylizacje na każdą okazję” prowadzony przez stylistkę i wizażystkę Magdalenę Sajdak. Fryzury dla modelek wykonał absolwent naszej szkoły Mateusz Bochnia (Studio Fryzjerskie Bochnia w Osobnicy), a makijaż wizażystka Monika Sypień. Modelki i modele wystąpili w strojach ze sklepu Top Secret (Galeria Jasło).

Tuż przy scenie każdy chętny mógł skorzystać z bezpłatnej porady dietetycznej udzielanej przez specjalistkę z firmy Bonne Sante z Jasła. W temacie zdrowia, a właściwie jego ratowania Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca w naszej szkole zorganizowała Kącik Pierwszej Pomocy wyposażony w ramach programu „Bezpieczna +”, który był realizowany w ubiegłym roku. Członkowie MDP mając jednocześnie wsparcie strażaków ochotników pełnili rolę służby medycznej.

Po porcji mody przyszła pora na jedną z gwiazd Pikniku – przed publicznością we wspaniałych strojach ludowych wystąpił zespół pieśni i tańca „Jaślanie”. Koncert ze wzruszeniem obserwowała przede wszystkim starsza publiczność, ale młodzi również docenili kunszt artystów i wspólnie nagrodzili wykonawców gromkimi brawami.

I znów koncert, tym razem występ nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy Bolesława Mielecha i Jacka Bukowca z uczniami. Wspólnie zaprezentowali znane i lubiane przeboje piosenki biesiadnej. Pozostając w muzycznych klimatach publiczność korzystała z propozycji „Wspólnego śpiewania” i przy akompaniamencie Grzegorza Łąckiego młodzież i dorośli odśpiewali wiele znanych utworów.

Na scenie w międzyczasie zainstalowano rowery treningowe i trampoliny, a instruktorzy z LADY GYM Jasło dali wspaniały przykład ich wykorzystania do ćwiczeń przy rytmicznej muzyce. Kolejna atrakcja to pokaz musztry paradnej i ochrony VIP’a przygotowany przez uczniów ZS SASR w Trzcinicy.

Operatorzy dźwięku w tym czasie zamontowali nagłośnienie dla naszych wokalistek: Oli Brągiel, Marty Ulaszek, Amelii Domagały i Kamili Ulaszek. Dziewczyny dały wspaniały koncert i pokazały niezłe „Damskie Śpiewanie”.

Rozbawiona publiczność czekała już na kolejnego z naszych absolwentów – Krystiana Bąka, który wystąpił z zespołem CARP BROO. Grając wiele rytmicznych utworów szybko roztańczyli publiczność, której nie przeszkadzał brak podłogi. Boisko szkolne zapełniło się tancerzami.

I tak do zmroku, do długo oczekiwanego występu Teatru Ognia GCK ERGO z Gorlic. Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba było zobaczyć! Piękne! Grupa teatru ognia zakończyła Piknik Rodzinny w Osobnicy. Kolejny – mamy nadzieję, że już za rok!

Organizatorzy pragną podziękować:

- Panu Wójtowi, Radzie Gminy Jasło, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie przedsięwzięcia i patronat nad turniejem siatkarskim,

- dyrekcji, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy za bogatą oprawę artystyczną imprezy,

- Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Osobnicy za wiele godzin spędzonych przy robieniu farszu i lepieniu przepysznych pierogów – jednej z atrakcji Pikniku,

- wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i obsługę imprezy,

- strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osobnicy za wsparcie logistyczne,

- wszystkim sponsorom i darczyńcom za okazaną pomoc, dzięki której możliwe było zrealizowanie zaplanowanych celów.

SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 kwiecień 2019 22:16

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.