poniedziałek, 08 kwiecień 2019 21:42

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM W SP1

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W środę 13 czerwca 2018 w Szkole Podstawowej nr 1 gościliśmy specjalistkę w dziedzinie żywienia panią Klaudię Słotę z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante’ w Jaśle. W zajęciach tych wzięli udział uczniowie kl. I – III oraz grupy przedszkolne.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia były prowadzone w formie interesującego wykładu połączonego z prezentacją wybranych produktów i dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania.

Prowadząca omówiła główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać.

Dzieci uzyskały informacje, co powinny ze sobą zabierać do szkoły na drugie śniadanie oraz jakich produktów unikać lub je ograniczyć. Jak w prosty sposób zamieniać „złe" produkty na lepsze, małokaloryczne i zdrowe zamienniki.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu i wypowiadali się na temat swojego stylu życia. Na zakończenie dzieci otrzymały broszurki, które zawierały materiały edukacyjne przygotowane przez dietetyków Bonne Sante’.

Elżbieta Krygowska

SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 kwiecień 2019 21:45

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.