poniedziałek, 18 luty 2019 12:09

SUKCESY NASZYCH ARTYSTÓW NA KONKURSIE NIEPODLEGŁA, NIEPOKORNA W JDK W JAŚLE

Napisał 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Blisko 50 osób wzięło udział w otwartym konkursie poezji i pieśni patriotycznej „Niepodległa, Niepokorna”, zorganizowanym 12 kwietnia 2018r. przez Jasielski Dom Kultury, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasi uczniowie wypadli wyśmienicie - Marta Ulaszek i Wojciech Knapik zajęli ex aequo 1 miejsce dzięki bardzo oryginalnym interpretacjom wierszy „Pieśń o fladze” K.I. Gałczyńskiego i „W moim domu” J. Kofty. W kategorii piosenka Ola Brągiel zajęła I (w duecie z Julią Zielińską) i II miejsce (solo), a Marta Ulaszek wyróżnienie. Bardzo dobrze wypadła też Amelia Domagała, oryginalnie wykonując piosenkę Jana Pietrzaka „Żeby Polska..”, jedyna nienagrodzona przez jury, ale swoim wykonaniem wzbudziła zainteresowanie publiczności i pracowników JDK.

 

Dobór repertuaru, autentyczność prezentacji, dykcję i interpretację, wrażliwość artystyczną, muzykalność, aranżację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny oceniło trzyosobowe jury: Janina Bieleń (polonistka), Wojtek Nowicki i Mateusz Gałuszka (muzycy), przyznając łącznie 14 nagród i 9 wyróżnień. Konkurs, w imieniu jurorów podsumowała Janina Bieleń. - Widać było, że włożyliście w przygotowanie się dużo serca i przygotowaliście się dobrze - mówiła do młodych artystów przed ogłoszeniem wyników. - Gratulujemy wszystkim, dziękujemy bardzo za wzruszenia, bo naprawdę słuchaliśmy was z przyjemnością.

Imprezę otworzył dyrektor JDK Janusz Szewczyk, a prowadziła wicedyrektor Helena Gołębiowska, która na zakończenie przypomniała, że wręczenie laurów odbędzie się podczas trzeciomajowego koncertu patriotycznego. W koncercie tym wystąpią wybrani uczestnicy konkursu.

Naszych uczniów do konkursu przygotowali pan Grzegorz Łącki i pani Ewa Grzebień – śpiew oraz pani Beata Majsterkiewicz – recytacja, zdjęcia pani Jadwiga Steliga.

Jacek Bukowiec

SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 luty 2019 12:19

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.