poniedziałek, 21 styczeń 2019 21:35

APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI W SP2

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

22 kwietnia obchodzimy święto naszej planety i wszystkich ekologów - Dzień Ziemi. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta.

W związku z tym 23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się uroczysty apel. W części artystycznej uczniowie przybliżyli nam problemy dotyczące zagrożeń naszej planety.

W scence pt. „Dzień młodego ekologa” uczniowie z klasy V, VI oraz VII przypomnieli nam, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi. Wszyscy chcemy żyć w zdrowym środowisku, dlatego musimy wspólnie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym. Młodzi artyści podkreślili, że najlepszym prezentem dla Ziemi jest nasza codzienna ekologiczna troska - dokręcony kran, zgaszenie niepotrzebnej żarówki, oddanie do neutralizacji zużytych baterii, odpowiednie zachowanie w lesie i na łące.

Występy uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej w wykonaniu uczennic z klasy III oraz VI. Ciekawy wiersz o przyrodzie oraz piosenkę przedstawiły także przedszkolaki. Apel zakończył się rozdaniem dyplomów zwycięzcom szkolnych konkursów, m.in. Konkursu na hasło promujące zdrowie oraz Międzyklasowego testu o zdrowiu.

Mamy nadzieję, że apel pobudzi wszystkich uczniów  do refleksji nad swoim stylem życia, do zastanowienia się czy w swoich działaniach uwzględniają potrzeby przyrody oraz wzmocni przekonania, że życie w zgodzie z ekologią to inwestycja we własne zdrowie i dobre samopoczucie.

SP2 Osobnica

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 styczeń 2019 21:38

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.