czwartek, 11 październik 2018 12:32

PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI W SP2

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

23 stycznia 2018 r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Celem uroczystości było zachęcenie  uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, kiedy czytają książki. Uczniowie zapoznali się  z regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek.

Zanim jednak zostali pasowani na czytelników musieli rozwiązywać różne zagadki przygotowane przez uczniów klasy piątej oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania. Gościem specjalnym była „Królowa Książek”, która zachęcała pierwszoklasistów do dbania o książki.

Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich zadań, uczniowie w  skupieniu i powadze uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany przez Książkę na czytelnika szkolnej biblioteki, którego dokonała pani G. Iskrzycka.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali drobne upominki. Tego dnia uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki, które mam  nadzieję będą na długo przez nich zapamiętane.

SP2 Osobnica

Ostatnio zmieniany wtorek, 16 październik 2018 20:51

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.