czwartek, 17 październik 2013 15:32

RADIOLATORIUM

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Projekt RADIOLATORIUM, to realizowany na kilku płaszczyznach format popularyzujący naukę, technikę, historię nauki i techniki oraz tradycyjne formy eksperymentowania. Rdzeniem projektu jest autorska audycja radiowa, realizowana na żywo na antenie Polskiego Radia Rzeszów, pod tym samym tytułem: Radiolatorium.

Program przez cały czas obecności na antenie, cieszył się bardzo dużą popularnością i zdobył sympatię odbiorców indywidualnych oraz instytucji. Po zaledwie czterech tygodniach obecności na antenie, został zauważona przez Kuratorium Oświaty, co skutkowało zaproszeniem i zaprezentowaniem programu na Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjna Edukacja".

Jednym z innowacyjnych pomysłów autorów Radiolatorium jest wykorzystanie możliwości multimedialnych Internetu: do serwisu dostępnego ze strony głównej Polskiego Radia Rzeszów, podłączone są wirtualne, interaktywne eksperymenty i schematy ilustrujące wybrane zagadnienia z omawianych na antenie dziedzin. Dostępne przez cały czas on-line.

Wraz z nową edycją programu, uruchomiony zostanie specjalny serwis dostępny na nowej stronie internetowej w domenie radiolatorium.pl

Dzięki Internetowi, nasza audycja może być słuchana przez odbiorców z poza naszego regionu: Radiolatorium jest odbierane w całej Polsce oraz za granicą: piszą do nas oraz telefonują osoby z całego kraju a także z Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Australii. To bardzo dobry efekt, zwłaszcza że nadajemy na antenie radia klasyfikowanego jako regionalne.

Od grudnia 2010 roku, nasz program uzyskał Honorowy Patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Z perspektywy kilkuletniej obecności programu na antenie Polskiego Radia, możemy stwierdzić że został on bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy i spotkał się z dużym zainteresowaniem. Mimo, że jest ciągle projektem pionierskim na antenie, zdobył uznanie oraz wypracowuje markę, która jest już rozpoznawalnym znakiem firmowym popularyzującym naukę, technikę, przedmioty ścisłe oraz powiązane z nimi nowoczesne i historyczne technologie. Jest też medialnym symbolem edukacyjnym i jako taki - wpisuje się znakomicie w misję przywracania należnych proporcji w nowoczesnej edukacji, zwłaszcza w dziedzinie przedmiotów ścisłych, wspieranych tradycyjnymi metodami eksperymentowania. Odpowiada również na ministerialny apel o podjęcie działań zachęcających młodych ludzi do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach technicznych.

Zapraszam,

Paweł Pasterz, autor i gospodarz programu

RADIOLATORIUM, Słuchaj... by WIDZIEĆ więcej!

Polskie Radio Rzeszów

MEN

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.