czwartek, 17 październik 2013 15:28

"PALENIE JEST SŁABE"

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przybywa szkół zgłaszających chęć udziału w przygotowanej przez Stowarzyszenie MANKO kampanii antytytoniowej, skierowanej do gimnazjalistów. Zainteresowanie problemem nałogu w szkołach wyrazili już wcześniej Kuratorzy Oświaty pięciu województw, którzy zgodzili się wesprzeć całe przedsięwzięcie.

Od początku września licznie napływają zgłoszenia od dyrektorów szkół zainteresowanych projektem. Dla tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali, przedłużono termin zgłoszeń do 23 października br.

Wprawdzie spotkania edukacyjne w Krakowie i Lublinie już za nami, pozostałe województwa (podkarpackie, śląskie i świętokrzyskie) wciąż mogą zgłaszać się do udziału w kampanii. Zainteresowanie wokół projektu jest ogromne i rośnie z dnia na dzień, dlatego organizatorzy zdecydowali się przedłużyć terminy zgłoszeń aby wszystkie chętne szkoły mogły przygotować potrzebne formularze i wyznaczyć swoich reprezentantów. Tym samym, zmieniły się terminy spotkań edukacyjnych przeznaczonych dla uczniów i pedagogów. Ostateczny termin nadesłania zgłoszenia dla szkół z województwa podkarpackiego to 23 października, a spotkanie edukacyjne w Rzeszowie odbędzie się 24 października. Jest to ważna informacja dla tych wszystkich, którzy wciąż zastanawiają się czy zdążą zgłosić jeszcze swoją placówkę do udziału. Organizatorzy mają nadzieje, że liczba szkól szerzących wśród swoich podopiecznych hasło kampanii „Palenie jest słabe” jeszcze się powiększy, jednocześnie zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby jak największa liczba placówek mogła zostać zakwalifikowana.

Kampania “Palenie jest słabe” jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Zdrowia i jest objęta patronatem honorowym Kuratorium Oświaty miast wojewódzkich. Ma ona uczulić młodych ludzi na zagrożenia wynikające z wczesnego wchodzenia w nałóg nikotynowy. Codziennie pół tysiąca dzieci zapala swojego pierwszego papierosa, a co piąty nastolatek deklaruje, że pali regularnie. Dlatego głównym filarem projektu są spotkania edukacyjne odbywające się w pięciu województwach: małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim oraz śląskim. Uczniowie z tych województw wezmą również udział w konkursie na zdjęcie lub film promujący życie bez papierosa. Do akcji przyłączyły się gwiazdy muzyki i sportu, co zaowocowało nagraniem spotu promującego kampanię. Będzie on emitowany już wkrótce.

Zapraszamy do kampanii! Więcej na www.paleniejestslabe.pl oraz na www.facebook.com/paleniejestslabe.

 

Polskie Radio Rzeszów

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.