sobota, 03 styczeń 2015 15:16

NOWE PRAWA KONSUMENTA

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Konsumenci od 25 grudnia są lepiej chronieni przez prawo uważa Prezes Federacji Konsumentów w Rzeszowie Ewa Wróblewska. Według przepisów nowego kodeksu konsumenta m.in. do 14 dni wydłuża się okres odstąpienia od umowy.

Dotyczy to także transakcji zawartych przez internet. Zmieniają się również zasady zawarcia umowy przez telefon. Wypowiedziane przez konsumenta "tak" nie będzie oznaczało zakupu towaru lub usługi. Dopiero po podpisaniu umowy w formie papierowej i odesłaniu jej do przedsiębiorcy transakcja uważana będzie za dokonaną.

Prezes Federacji konsumentów w Rzeszowie informuje, że jeśli telemarketer zadzwoni z propozycją zawarcia umowy, będzie musiał o tym powiedzieć na wstępie rozmowy. Przy zakupie towaru podczas prezentacji sprzedawca zobowiązany jest pisemnie potwierdzić właściwości sprzedawanego towaru.

W przypadku wystąpienia problemów należy zasięgnąć porady rzeczników praw konsumenta, którzy prowadzą biura w 19 miastach naszego województwa lub w biurze Federacji Konsumenta w Rzeszowie.

Polskie Radio Rzeszów

Ostatnio zmieniany sobota, 03 styczeń 2015 15:20

Media

Relacja Olgi Hałabud Polskie Radio Rzeszów

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.