Tradycyjnie kilka dni po ogłoszeniu wyników matur Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) uruchamia kolejną edycję ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA). Nowe dane dostarczają ciekawych informacji na temat rynku pracy w Polsce.

poniedziałek, 11 lipiec 2022 12:49

TELEFON I CZAT ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Napisał

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Organizacja Pożytku Publicznego o ponad stuletniej historii pomagania dziecku i jego rodzinie, uruchomiło nową ogólnopolską linię wsparcia psychologicznego, w odpowiedzi na:

czwartek, 23 czerwiec 2022 08:22

KAMPANIA INFORMACYJNA STOP WŁAMANIOM DO DOMÓW

Napisał

Z okazji Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Włamaniom do Domów, po raz czwarty ruszyła kampania „Stop włamaniom do domów”. Jej głównym celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku, mieszkania czy domu.

czwartek, 23 czerwiec 2022 07:58

UŁATWIENIA W BUDOWIE DOMÓW DO 70 M

Napisał

Od 3 stycznia 2022 r. każdy, kto ma działkę budowlaną, może wybudować na niej ‒ w uproszczonej procedurze ‒ dom do 70 m kw. zabudowy do celów mieszkaniowych lub rekreacyjnych. W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat budowy „domu bez formalności”.

piątek, 29 kwiecień 2022 15:15

Ramki na zdjęcia - nowoczesne i modne dekoracje

Napisał

Eksponowanie we wnętrzach fotografii, szczególnie rodzinnych i okolicznościowych to piękny zwyczaj. Nadają przestrzeni osobistego charakteru i indywidualnego wymiaru. To jedne z najpiękniejszych pamiątek w domach celebrujące wspomnienia. Jednak oprócz tej funkcji, zdjęcia mogą być również dodatkową dekoracją. Tu główną rolę grają oczywiście ramki na zdjęcia. Odpowiednio dobrane do samej fotografii, z uwzględnieniem stylu aranżacji wnętrz i innych dodatków, będą piękną ozdobą.

poniedziałek, 25 kwiecień 2022 11:10

NIE POZWÓL UKRAŚĆ SWOJEJ TOŻSAMOŚCI - CHROŃ DOKUMENTY!

Napisał

Przestępstwa z wykorzystaniem cudzego dokumentu tożsamości są nieograniczone. Osoba posługująca się naszym dokumentem może wyłudzić kredyt, wziąć pożyczkę, czy też dokonać zakupu ratalnego, który może nas narazić na nieprzyjemne konsekwencje. Pamiętajmy! W przypadku utraty dokumentu niezwłocznie zastrzeżmy je w banku, co uniemożliwia wykorzystanie ich przez inne osoby.

czwartek, 24 luty 2022 06:50

TŁUSTY CZWARTEK

Napisał

Ostatni czwartek przed wielkim postem (czyli 52 dni przed Wielkanocą) w kalendarzu chrześcijańskim. Znany także jako zapusty, mięsopust, karnawał. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się.

poniedziałek, 21 luty 2022 15:08

NA JAKIE ZAWODY BĘDZIE ZAPOTRZEBOWANIE NA RYNKU PRACY?

Napisał

Automatyk, betoniarz-zbrojarz, cieśla, monter konstrukcji budowlanych, monter stolarki budowalnej, technik dekarstwa, technik programista, technik robotyk, technik spawalnictwa to wybrane zawody szkolnictwa branżowego, na które prognozowane jest szczególne zapotrzebowanie na krajowym rynku pracy.

Strona 1 z 11
© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl