poniedziałek, 23 wrzesień 2019 21:01

NOWA APLIKACJA DOTYCZĄCA KLASYFIKACJI GIER WIDEO

Napisał

Zachęcamy rodziców i opiekunów do skorzystania z nowej aplikacji mobilnej informującej o klasyfikacji gier wideo. Zawiera ona informacje o kategoriach wiekowych oraz narzędziach kontroli rodzicielskiej. Aplikacja umożliwia również dostęp do lokalnych witryn konsumenckich, na których rodzice znajdą porady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z gier video.

poniedziałek, 25 marzec 2019 21:12

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

Napisał

Z okazji przypadającego 21 marca Światowego Dnia Poezji chcielibyśmy przypomnieć postać i twórczość Wojciecha Breowicza (1902-1966) – mało znanego poety – rodem pochodzącego z Osobnicy, dziennikarza, redaktora pism ludowych, działacza wiejskiego i emigracyjnego, człowieka o fascynującym życiorysie.

poniedziałek, 05 czerwiec 2017 20:17

ZMIEŃ SWOJE PRZYZWYCZAJENIA, NIE WYRZUCAJ DO ŚMIECI JEDZENIA

Napisał

Pod takim hasłem Samorząd Województwa Podkarpackiego, Caritas Diecezji Przemyskiej, Rzeszowskiej, Sandomierskiej oraz Caritas Diecezji Tarnowskiej, a także Bank Żywności, przy współpracy Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego podjęli inicjatywę mającą na celu zmniejszenia ilości odpadów spożywczych znajdujących się w odpadach komunalnych i przemysłowych.

wtorek, 07 luty 2017 18:51

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Napisał

7 lutego po raz trzynasty obchodzony jest DBI, czyli „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.

niedziela, 18 grudzień 2016 12:40

BEZPIECZNE ZAKUPY W SIECI

Napisał

Szybko i wygodnie, z dostawą pod wskazany adres - tak wyglądają zakupy w sieci. Coraz więcej Polaków korzysta właśnie z tej formy kupna. Także i w tym roku wielu z nas zamiast chodzić po sklepach i wybierać prezenty na Święta Bożego Narodzenia skorzysta z usług portali aukcyjnych i sklepów internetowych. Powinniśmy pamiętać, że także w sieci możemy paść ofiarą przestępstwa.

sobota, 03 grudzień 2016 15:39

UTWORY WYBRANE WOJCIECHA BREOWICZA

Napisał

Zespół Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach opracował i wydał zbiór rękopisów Wojciecha Breowicza. Publikacja ukazała się w 50 rocznicę śmierci poety, pisarza, działacza polonijnego, nauczyciela i wychowawcy.

sobota, 03 grudzień 2016 15:28

ZAGROŻENIA ZIMOWE

Napisał

Często uważa się, że zagrożenie śmiercią z powodu wychłodzenia dotyczy tylko osób bezdomnych. Jednakże zdarza się, że ofiarami są również osoby starsze, mieszkające samotnie, czy chore. Bywają nimi także osoby, które zasnęły na powietrzu będąc pod wpływam alkoholu.

środa, 16 listopad 2016 12:34

ZAREJESTRUJ POJAZD BEZ KOLEJKI

Napisał

W Starostwie Powiatowym w Jaśle wprowadzono nowoczesny system kolejkowy. Zamiast stać w kolejce do Wydziału Komunikacji i Transportu, termin załatwienia sprawy można zarezerwować przez Internet. Wystarczy wejść na stronę naszego powiatu i zarejestrować się na konkretny dzień i godzinę.

Strona 1 z 9