Policja – obok przedstawicieli jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, oświaty i ochrony zdrowia – jest zobowiązana do podejmowania działań w przypadku podejrzenia wystąpienia zjawiska przemocy w rodzinie. Działanie te podejmowane są w ramach procedury „Niebieskiej Karty”.

wtorek, 03 marzec 2020 21:58

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE ?

Napisał

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaśle o postępowaniu w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

środa, 12 luty 2020 12:03

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020

Napisał

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się pod hasłem Działajmy razem!. Jest to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Zostało ustanowione z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu Safer Internet.

czwartek, 30 styczeń 2020 12:09

PIEC W DOMU NIE JEST SPALARNIĄ ODPADÓW

Napisał

Piec w domu nie jest spalarnią odpadów! Spalanie różnego rodzaju odpadów jest powodem powstawania wielu zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia ludzi i środowiska. Zgodnie z przepisami prawa spalanie odpadów w piecach do ogrzewania domów jest wykroczeniem zagrożonym mandatem lub karą grzywny.

niedziela, 05 styczeń 2020 20:39

SPOŁECZNA KAMPANIA DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Napisał

Utrata dowodu osobistego może stanowić początek kłopotów, których konsekwencje mogą być co najmniej nieprzyjemne. Jeżeli przestępca zostanie posiadaczem czyjegoś dowodu osobistego to znaczący problem dla osoby, która taki dokument straciła.

Święta Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spędzany z rodziną i najbliższymi. Bardzo często wiąże się on z wyjazdami wszystkich domowników i pozostawieniem pustego domu lub mieszkania na kilka dni. Co zrobić, aby po powrocie dobrze wspominać świąteczną podróż i cieszyć się z prezentów?

środa, 18 grudzień 2019 22:05

OSZUŚCI NADAL AKTYWNI!

Napisał

Policjanci przestrzegają przed nadmierną ufnością wobec osób, które dzwonią na telefony stacjonarne i podając się za członków rodziny proszą o duże sumy pieniędzy. W wielu przypadkach to podstępni oszuści, którzy bezwzględnie pozbawiają swoje ofiary oszczędności.

poniedziałek, 23 wrzesień 2019 21:01

NOWA APLIKACJA DOTYCZĄCA KLASYFIKACJI GIER WIDEO

Napisał

Zachęcamy rodziców i opiekunów do skorzystania z nowej aplikacji mobilnej informującej o klasyfikacji gier wideo. Zawiera ona informacje o kategoriach wiekowych oraz narzędziach kontroli rodzicielskiej. Aplikacja umożliwia również dostęp do lokalnych witryn konsumenckich, na których rodzice znajdą porady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z gier video.

Strona 1 z 9