niedziela, 01 grudzień 2013 14:57

ZŁODZIEJE ZATRZYMANI DZIĘKI CZUJNOŚCI POLICJANTA

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzięki czujności policjanta z Posterunku Policji w Wielopolu Skrzyńskim, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradali sklepy. Rysopisy sprawców zostały przekazane ropczyckim policjantom przez jasielską komendę.

W ramach współpracy z innymi komendami, ropczycka Policja otrzymała informację, że 7 listopada br. na terenie Jasła, doszło do kradzieży w sklepie. Sprawcami byli dwaj mężczyźni. W związku z kradzieżą do sąsiednich jednostek wysłany został rysopis złodziei. Ropczyccy policjanci zapoznali się z rysopisami oraz metodą działania sprawców.

W czwartek, policjant w czasie wolnym od służby, robiący zakupy w jednym z ropczyckich sklepów, zauważył dwóch mężczyzn, którzy wyglądem i ubiorem odpowiadali rysopisom złodziei z Jasła. Kiedy mężczyźni wyszli ze sklepu, funkcjonariusz poszedł za nimi. Zapamiętał markę oraz numer rejestracyjny samochodu, do którego wsiedli.

Gdy jechał do domu, ponownie zauważył ten samochód stojący obok jednego ze sklepów w miejscowości Mała. Zatrzymał się i wstąpił do sklepu, gdzie ponownie zastał tych samych mężczyzn. Kiedy wyszli ze sklepu, policjant pojechał za nimi. O tym fakcie powiadomił dyżurnego ropczyckiej komendy. Jadąc za samochodem na bieżąco informował dyżurnego, gdzie w tym momencie znajdują się podejrzewani o kradzież. W miejscowości Glinik policyjny patrol policji zatrzymał ich do kontroli.

Po sprawdzeniu mężczyzn okazało się, że są oni typowani jako sprawcy kradzieży sklepowych na terenie Jasła. Zatrzymani okazali się obywatelami Słowacji w wieku 32 i 36 lat.

KPP Ropczyce

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl