poniedziałek, 02 grudzień 2013 17:22

UNIJNE DOPŁATY W PODKARPACKICH POWIATACH POD LUPĄ CBA

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

27 osób jest podejrzanych o uzyskanie około 4 mln zł nienależnych dopłat unijnych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie podkarpackim. Prokuratura zamierza postawić zarzuty kolejnym trzem osobom, które obecnie są za granicą.

Sprawa dotyczy oddziałów agencji w Przemyślu i Jarosławiu. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Marta Pętkowska poinformowała, że podejrzani właściciele nieruchomości rolnych składali do Agencji wnioski o unijne dofinansowanie, mimo że ziemi nie użytkowali - a to jest warunkiem otrzymania płatności.

Rekordzistka ma ok. 100 hektarów i przez pięć lat otrzymała od Agencji ok. 3 mln zł dotacji. "Kobieta wcześniej użytkowała te tereny, zatrudniając pracowników. Jednak później się rozchorowała i przestała je użytkować, ale nadal występowała o dofinansowanie" - powiedziała Pętkowska.

W tej sprawie przesłuchano już 25 podejrzanych; 23 z nich przyznało się do zarzucanych im czynów. Większość chce dobrowolnie poddać się karze. Niektórzy wyjaśniali, że otrzymali błędne informacje z Agencji.

Po wszczęciu śledztwa Agencja umarzała wnioski o dopłaty. Chce też odzyskać nienależnie pobrane pieniądze.

Polskie Radio Rzeszów

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl