wtorek, 18 lipiec 2017 21:23

STARY ŻMIGRÓD: ZDERZENIE MOTOCYKLA Z SAMOCHODEM CIĘŻAROWYM

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnią środę (12.07) około godziny 12:25 w miejscowości Stary Żmigród (gmina Nowy Żmigród) na odcinku drogi wojewódzkiej nr 993 doszło do wypadku drogowego z udziałem ciągnika siodłowego z naczepą oraz motocykla.

Kierujący jednośladem wraz z pasażerką z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przez dwa zespoły ratownictwa medycznego.

Ze wstępnie zebranych informacji wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym marki Man z naczepą 59-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród poruszał się drogą wojewódzką nr 993 w kierunku Nowego Żmigrodu. W miejscowości Stary Żmigród w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo zajechał drogę motocykliście poruszającego się wraz z pasażerką w kierunku Dukli.

W wyniku zdarzenia poszkodowani zostali podróżujący motocyklem. 33-letni kierujący oraz 28 letnia pasażerka. Na miejscu wypadku kwalifikowanej pomocy medycznej udzieliły im przybyłe służby ratownicze (3 zastępy straży pożarnej oraz 2 zespoły ratownictwa medycznego).

Strażacy ponadto zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach oraz zneutralizowali wyciek substancji ropopochodnej.

Okoliczności tego wypadku wyjaśniane są przez policjantów. Na miejscu zdarzenia prowadzone były czynności wyjaśniające. Dokonywano oględzin, zabezpieczono ślady oraz sporządzono dokumentację fotograficzną.

Siły i środki:
-441[R]43 – SLRt – JRG PSP Jasło
-449[R]46 – GBA 2,5/16 – OSP KSRG Łysa Góra
-447[R]60 – GLM 8 – OSP Stary Żmigród
-R-05-02 – Szpital Specjalistyczny w Jaśle
-R-05-03 – Szpital Specjalistyczny w Jaśle, podstacja Nowy Żmigród

Ruch pojazdów podczas akcji ratowniczej był całkowicie zablokowany, następnie prowadzony był wahadłowo.

(Jasło112)

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 lipiec 2017 21:40

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.