niedziela, 08 grudzień 2013 18:36

STABILIZUJE SIĘ SYTUACJA PO WICHURACH NA PODKARPACIU

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podkarpaccy energetycy usunęli już awarie prądu spowodowane przez silne wichury jakie przeszły nad Podkarpaciem. Od sobotniego poranka przywrócili prąd w prawie 7 tysiącach gospodarstw.

Trwa szacowanie strat wyrządzonych przez żywioł. Od północy strażacy z regionu interweniowali ponad 120 razy. Najwięcej było wyjazdów w powiatach jasielskim, jarosławskim, przemyskim, rzeszowskim, krośnieńskim i dębickim. To głównie usuwanie połamanych konarów drzew i zabezpieczanie budynków po zerwaniu dachów przez wichurę. W dębiccy wiatr zerwał około 400 metrów kwadratowych dachu z jednego z kościołów. Część konstrukcji uderzyła w plebanię i sąsiadujący budynek. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

***

Z soboty na niedzielę na Podkarpaciu wiatr znacznie osłabł i noc upłynęła bez incydentów związanych z wichurami - informuje Centrum zarządzania Kryzysowego Wojewody podkarpackiego. Jeszcze wczoraj (sobota) do wszystkich gospodarstw przywrócono prąd. Od minionego czwartku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali łącznie do prawie 260 zdarzeń usuwając skutki huraganu.

Uszkodzony dach dębickiej świątyni został zabezpieczony, od jutra wkroczą tam ekipy remontowe.

W całej Polsce wskutek przejścia przez Polskę huraganu zginęło pięć osób a ponad 50 zostało rannych. Około 230 tysięcy gospodarstw domowych pozbawione zostało dostaw energii elektrycznej. Zniszczone zostały samochody i budynki. Suma strat na razie nie została jeszcze oszacowana.

Polskie Radio Rzeszów

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl