poniedziałek, 02 grudzień 2013 17:29

PODSUMOWANIE AKCJI "ANDRZEJKI"

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od piątku do niedzieli na drogach Podkarpacia policjanci przeprowadzili działania "Andrzejki". Spośród blisko 13 tys. przebadanych kierowców 72 spożywało alkohol, zanim usiedli za kierownicą. Funkcjonariusze ujawnili dwóch kierowców pod wpływem narkotyków.

Działania "Andrzejki" miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom dróg poprzez wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Policjanci podczas kontroli zwracali również uwagę na stan techniczny samochodów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz inne wykroczenia.

Skontrolowanych zostało blisko 13 tys. kierowców. 72 z nich zdecydowało się usiąść za kierownicą pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 38 kierowcom. Czterech z kontrolowanych usiadło za kierownicą pomimo sądowego zakazu do kierowania pojazdami.

Podczas akcji policjanci przebadali 7 kierowców na obecność narkotyków w organizmie. W dwóch przypadkach test dał wynik pozytywny.

Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

"Andrzejki” w powiecie jasielskim

W miniony weekend na drogach powiatu jasielskiego policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Andrzejki”. Funkcjonariusze skontrolowali kilkaset pojazdów i ujawnili trzech kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Policjanci interweniowali również w związku z czterema kolizjami drogowymi.

Akcja policji pod kryptonimem „Andrzejki” ruszyła w miniony piątek po południu i trwała do niedzieli. W wyznaczonych punktach na drogach powiatu jasielskiego policjanci sprawdzali m.in. trzeźwość kierowców. Ich głównym celem było wyeliminowanie z dróg tych, którzy najpierw piją alkohol, a potem wsiadają za kierownicę.

Funkcjonariusze w sumie skontrolowali 455 pojazdów. Niestety, po raz kolejny okazało się, że na drogi wyjechali również kierowcy pod wpływem alkoholu. Policjanci ujawnili trzy takie osoby. W trakcie kontroli zatrzymany został również kierowca posiadający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości.

W czasie minionego weekendu funkcjonariusze interweniowali również w związku z czterema kolizjami drogowymi. Przyczyną tych zdarzeń było m.in. najechanie na tył poprzedzającego pojazdu oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce kierować, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę „pijanemu” kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

696375669

KWP, KPP Jasło

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 grudzień 2013 17:32

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl