środa, 21 czerwiec 2017 09:20

KONRAD NIGBOROWICZ Z OSP ŚWIĘCANY BOHATEREM CZASU POKOJU

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 12.06.2017r. Prezydent Andrzej Duda odznaczył "bohaterów czasu pokoju" - osoby, które wykazały się odwagą niosąc pomoc innym, narażając swoje bezpieczeństwo. Ich postawę określił "dowodem humanizmu i człowieczeństwa", dziękował za "szlachetność".

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda powiedział, że wyróżnił "bohaterów czasu pokoju, ludzi którzy nieśli pomoc bliźnim, współobywatelom, nie zważając na własne interesy i bezpieczeństwo, wykonując służbę".

Wśród 22 uhonorowanych medalem "Za Odwagę i Ofiarność" był strażak z OSP Święcany dh Konrad Nigborowicz, który 6.11.2016r. z narażeniem własnego zdrowia, uratował dwie osoby z zatopionego samochodu.

Konradowi Nigborowiczowi towarzyszyli wnioskodawcy Prezes ZOP ZOSP RP w Jaśle dh Stanisław Święch oraz Sekretarz ZOG ZOSP RP w Skołyszynie dh Krzysztof Słowik.

Po uroczystości w ogrodach Pałacu Prezydenckiego Prezydent RP wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z dziećmi w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką".

Wydarzenie współorganizowane było przez BBN oraz służby i społeczne organizacje ratownicze.Podczas spotkania dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez służby i formacje ratownicze oraz zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania i reagowania w sytuacjach zagrożenia. Przedstawiciele instytucji oraz służby ratownicze zaprezentowali m.in. sposoby udzielania pierwszej pomocy, postępowania ze zwierzętami, czy reagowania przeciwpożarowego. Odbył się także pokaz tresury psów Żandarmerii Wojskowej.

Andrzej Duda zaznaczył, że bezpieczeństwo w czasie wakacji to jest temat niezwykle ważny. Podziękował wszystkim służbom, które przyjęły zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego, za piękne stoiska oraz wszystkim instruktorom, którzy dzielą się ważnymi informacjami. - Dzisiaj taki dzień, że w ogóle dużo rozmawiamy o bezpieczeństwie - mówił. Podkreślił, że wcześniej tego dnia wręczył odznaczenia za dzielność i za ofiarność i odwagę tym, którzy nie bacząc na własne bezpieczeństwo ruszyli i udzielili pomocy innym. Andrzej Duda podkreślał, że każdy powinien wiedzieć, w jaki sposób bezpiecznie udzielić pomocy, jak zachować się w sytuacji kryzysowej i co zrobić w sytuacji, w której występuje niebezpieczeństwo.

UGS

Ostatnio zmieniany środa, 21 czerwiec 2017 09:24

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.