piątek, 26 maj 2017 00:34

JEDLICZE: NOCNA JAZDA RATOWNIKÓW DLA OLIWKI

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 20.05.2017 w Jedliczu odbyła się akcja charytatywna zainicjowana przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobieszynie, Gminę Jedlicze oraz portal Krosno112.pl. Akcja miała na celu zebranie pieniędzy na rehabilitacje dziewczynki i niezbędną do prawidłowego leczenia kamizelkę oscylacyjną.

Już teraz wiadomo, że udało się zebrać 44 tysięcy złotych, a uzbierana kwota pokryje w pełni koszt zakupu kamizelki oscylacyjnej dla chorej Oliwki (koszt około 35 000 zł).

Po raz trzeci ratownicy zebrali się na Podkarpaciu w słusznej sprawie. Podczas finału „Nocnej Jazdy Ratowników dla Oliwki” w Jedliczu, w sobotę 20 maja 2017r., zebrało się ponad sto samochodów ratowniczych oraz innych pojazdów. Zbiórkę poprowadziło stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość z Potoka. Podczas sobotniej zbiórki do puszek uzbierano 19 638,17 zł, podczas niedzielnej 8 443,71 zł, dodatkowo na konto Stowarzyszenia wpłynęło już około 16 000 zł!

Pokaz siły swoich działek wodno-pianowych przeprowadzili strażacy z OSP Lubatowa, OSP Kopytowa, Zakładowej Straży Pożarnej ORLEN Południe, OSP Brzyska i OSP Skołyszyn z powiatu jasielskiego. Następnie odbył się pokaz gaszenia pojazdu oraz akcji ratowniczej po wypadku drogowym. Ratownicy musieli uwolnić przy pomocy narzędzi hydraulicznych kierowce pojazdu osobowego, ten pokaz przeprowadziły jednostki z Dukli, Pustyn i Żarnowca (w zastępstwie zastępu z Krościenka Wyżnego, który został zadysponowany do miejscowego zagrożenia w swojej miejscowości).

Po zbiórce i atrakcjach przy ul. Rejtana w Jedliczu kolumna samochodów przejechała drogami Jedlicza, Zręcina, Żeglec, Chorkówki, Krosna i Dobieszyna, by zakończyć jazdę znów na parkingu w Jedliczu. Widok był jak zawsze niesamowity. W wielu miejscach przy drodze stali mieszkańcy miejscowości oglądając zjawiskową kolumnę i pozdrawiali ratowników.

Dziękujemy wszystkim jednostkom, które reprezentowały nasz powiat! Przypominamy, że ciągle można wpłacać pieniądze dla Oliwki.

Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość
PBS o. Krosno: 49 8642 1083 2002 8324 0115 0005 z dopiskiem „Dla Oliwki Koza”

Z naszego powiatu do wydarzenia włączyły się jednostki: OSP KSRG Brzyska, OSP KSRG Tarnowiec, OSP KSRG Osobnica, OSP KSRG Warzyce, OSP KSRG Harklowa, OSP KSRG Skołyszyn, OSP KSRG Świecany, OSP Czeluśnica, OSP Pusta Wola, OSP Roztoki, OSP Łubno Szlacheckie, OSP Brzezówka, OSP Szebnie, OSP Lipnica Dolna, OSP Sowina, OSP Bieździedza, OSP Grabanina, OSP Makowiska, OSP Potakówka, OSP Bączal Dolny, OSP Siepietnica, OSP Zimna Woda.

Wszystkim jednostkom z terenu powiatu serdecznie dziękujemy za udział w akcji i zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy!

(Jasło112, Krosno112)

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.