piątek, 26 maj 2017 00:47

JASŁO: WYMUSZENIE PIERWSZEŃSTWA PRZYCZYNĄ KOLIZJI

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W środę (24.05) po godzinie 9:00 w Jaśle na skrzyżowaniu ulicy Dworcowej z ulicą Kościuszki doszło do czołowo-bocznego zderzenia się dwóch samochodów osobowych. W wyniku kolizji ranne zostały dwie osoby, które przetransportowano do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Do zdarzenia doszło w obrębie skrzyżowania ulicy Dworcowej z ulicą Kościuszki. W wyniku wstępnych ustaleń dokonanych przez funkcjonariuszy policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mazda 626 poruszał się ulicą Dworcową w kierunku ulicy Kościuszki, włączając się do ruchu prawdopodobnie nieustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi osobowemu marki Opel Omega, który poruszał się w kierunku ronda im. gen. Józefa Hallera. W wyniku tego doszło do czołowo-bocznego zderzenia się obydwu pojazdów.

W wyniku kolizji poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące pojazdami. Po przebadaniu na miejscu zdarzenia przez zespół ratownictwa medycznego zostali oni przetransportowani do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na dalsze badania. Jak się okazało obrażanie jakie doznali nie były poważne, osoby zostały zwolnione ze szpitala a samo zdarzenie zakwalifikowano jako kolizja drogowa. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Oględzin miejsca zdarzenia dokonywała grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Funkcjonariusze ustalili wstępny przebieg zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz sporządzili dokumentacje fotograficzną miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania przez policje.

(Jasło112, KPP Jasło)

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.