czwartek, 25 lipiec 2013 17:27

ARESZT DLA SPRAWCY ŚMIERTELNEGO WYPADKU

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sąd Rejonowy w Jaśle na wniosek Policji i prokuratury podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 26-letniego mieszkańca gminy Jasło. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku drogowego i kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. W wyniku tego zdarzenia zginął 24-letni pasażer.

Do wypadku doszło w sobotę 13 lipca na drodze relacji Jabłonica - Jasło. Kierujący osobową mazdą 26-latek jechał wraz z dwom kolegami. W Jareniówce na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy mostek. Samochód odbił się od przeszkody i zatrzymał na środku jezdni. Wskutek zdarzenia w szpitalu zmarł 24-letni pasażer.

W toku prowadzonego postępowania okazało się, że kierujący samochodem w chwili wypadku był nietrzeźwy. Po opuszczeniu szpitala 26-letni mieszkaniec gminy Jasło został zatrzymany. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów, Sąd Rejonowy w Jaśle tymczasowo aresztował go na dwa miesiące. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku drogowego i kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Jasło

Ostatnio zmieniany czwartek, 25 lipiec 2013 17:29
Więcej w tej kategorii: « UTRUDNIENIA NA DROGACH DNI WINA »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl