wtorek, 29 czerwiec 2021 11:41

UWAŻAJMY NA ZŁODZIEI!

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Policjanci poszukują sprawców kradzieży pieniędzy. Mieszkanka gminy Skołyszyn wpuściła do swojego domu dwie nieznane jej osoby. Przestępcy weszli do środka pod pretekstem sprawdzenia pieca centralnego ogrzewania. Po ich wizycie, 86-letnia kobieta stwierdziła brak swoich oszczędności.

Do zdarzenia doszło 17.06.2021 około godziny 9 w Lisowie. Na posesję pokrzywdzonej 86-latki weszła młoda kobieta z mężczyzną, pod pretekstem sprawdzenia czy zamontowany piec centralnego ogrzewania podlega wymianie. Para oszustów stosując podstępne metody wobec starszej kobiety, zdobyła także informacje na temat miejsca przechowywania oszczędności. Niestety po dłuższej rozmowie przestępcy opuścili posesję, a po ich wyjściu 86-latka stwierdziła kradzież swoich oszczędności.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do domów nieznanych osób. Jeżeli już do tego doszło, należy kontrolować ich zachowanie i cały czas te osoby obserwować. Potencjalni sprawcy podają różne preteksty, aby dostać się do mieszkania. Często po wejściu do środka, robią dużo zamieszania, pokazują różne przyniesione ze sobą przedmioty. Po odwróceniu uwagi, dokonują kradzieży i odjeżdżają.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego jasielskiej komendy policji apelują do kierujących pojazdami, którzy posiadają kamery samochodowe i w dniu 17 czerwca br. w godz. 8:00 – 10:00 mogły przemieszczać się na trasie Jasło-Skołyszyn; Skołyszyn-Biecz lub Siepietnica – Szerzyny, o kontakt pod nr tel. 47 8295 532 lub 47 8295 425. Pod wskazanymi numerami telefonu mogą kontaktować się osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie. Każda informacja nawet z pozoru błaha może przyczynić się do zatrzymania przestępców.

KPP Jasło

Ostatnio zmieniany wtorek, 29 czerwiec 2021 11:44

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.