środa, 05 maj 2021 00:03

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PALMA WIELKANOCNA

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Odbyła się XVII edycja Gminnego Konkursu „Palma Wielkanocna” w Szkole Podstawowej w Jareniówce pod patronatem Wójta Gminy Jasło.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji ludowych i związanych z nimi obyczajów oraz poznanie źródła ludowej tradycji jaką jest wykonanie palm wielkanocnych.

Na konkurs wpłynęło 49 palm z następujących szkół: Szkoła Podstawowa w Niepli, Szkoła Podstawowa w Opaciu, Szkoła Podstawowa w Osobnicy Nr 1, Szkoła Podstawowa w Jareniówce.

Nadesłane palmy zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: klasy 0-III i IV-VIII. W tych kategoriach osobno oceniano palmy małe i duże.

Komisja w następującym składzie

  • przewodniczący: ks. Tadeusz Gąsiorowski

oraz członkowie:

  • pani Zofia Pruchnik – nauczyciel emeryt
  • pani Agata Lubaś – Przewodnicząca Rady Rodziców
  • pani Agnieszka Kołodziej – przedstawiciel GOK
  • pan Janusz Pruchnik – radny wsi Jareniówka
  • pan Eugeniusz Kołodziej – sołtys wsi Jareniówka

oceniała głównie: walory estetyczne, oryginalność, pomysłowość, własną koncepcję, kolorystykę oraz zgodność z tradycją ludową.



Wyniki konkursu

KLASY 0-III
Palma mała:

I MIEJSCE – Tymoteusz Chrząszcz – SP Jareniówka
II MIEJSCE – Antoni Paluch – SP Osobnica Nr 1
III MIEJSCE – Karolina Gorczyca – SP Jareniówka

WYRÓŻNIENIA: Eliza Bylinowska – SP Jareniówka, Wiktoria Orzechowska – SP Niepla, Julia Śmietana – SP Jareniówka, Igor Kwilosz – SP Jareniówka, Milena Skiba – SP Niepla


Palma duża:

I MIEJSCE – Aleksandra Gałka – SP Jareniówka
II MIEJSCE – Przemysław Jędrzejczyk – SP Jareniówka
III MIEJSCE – Magdalena Laskowska – SP Osobnica Nr 1

WYRÓŻNIENIA: Laura Miziołyk – SP Niepla, Patrycja Miziołyk – SP Niepla

KLASY IV-VIII
Palma mała:

I MIEJSCE – Kristian Koś – SP Jareniówka
II MIEJSCE – Julita Pogorzelska – SP Opacie
III MIEJSCE – Karol Witalis – SP Opacie

WYRÓŻNIENIE: Zuzanna Majewska – SP Opacie

Palma duża:

I MIEJSCE – Julia Skórska – SP Jareniówka
II MIEJSCE – Filip Budziak – SP Osobnica Nr 1
III MIEJSCE – Radosław Adamik – SP Opacie

WYRÓŻNIENIE: Eryk Bąk – SP Osobnica Nr 1

Laureatom gratulujemy i zapraszamy do konkursu za rok.

Szkoła Podstawowa w Jareniówce
UGJ

Ostatnio zmieniany środa, 05 maj 2021 00:14

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.