wtorek, 21 styczeń 2020 11:48

WJECHAŁ NA SKRZYŻOWANIE NA CZERWONYM ŚWIETLE, SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ I BYŁ NIETRZEŹWY

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jasielscy policjanci 17.01.2020 zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwemu kierującemu, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i spowodował kolizję drogową. 35-letni mieszkaniec Jasła, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowca za rażące złamanie przepisów musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

W zeszły piątek po godzinie 15, policjanci ruchu drogowego jasielskiej komendy, interweniowali na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Jagiełły, gdzie doszło do kolizji drogowej. Z poczynionych ustaleń wynika, że kierujący citroenem berlingo, 35-letni mieszkaniec Jasła, jadąc ulicą Jagiełły, najprawdopodobniej wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadził do zderzenia z osobowym fordem.

Podczas wykonywanych czynności policjanci wyczuli od 35-letniego jaślanina alkohol. Przypuszczenia, że mężczyzna może być nietrzeźwy potwierdziły się. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód którym kierował został usunięty z drogi na koszt właściciela. 35-latek niebawem odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo oraz wykroczenie.

Przypominamy!

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

KPP Jasło

Ostatnio zmieniany wtorek, 21 styczeń 2020 11:51

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.