wtorek, 03 grudzień 2019 21:44

MINISTER M. BŁASZCZAK ZAPEWNIŁ - W CIEKLINIE POWSTANIE STRZELNICA

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Powiat jasielski otrzymał od ministra obrony narodowej zapewnienie dofinansowania budowy strzelnicy. Dofinansowanie w wysokości 1,3 mln zł pozwoli na zrealizowanie zadania w miejscowości Cieklin.

Będzie służyć klasom mundurowym ze szkół ponadpodstawowych czyli Zespołowi Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy, Liceum Ogólnokształcącemu im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach oraz Liceum Ogólnokształcącemu im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie, w których kształci się 293 uczniów.

Uczniowie ci biorą udział w konkursach, olimpiadach, musztrach paradnych, pomagają w oprawie uroczystości państwowych i patriotycznych. Należą do organizacji strzeleckich takich jak Związek Strzelecki "Strzelec" Józefa Piłsudskiego, "Strzelec" im. gen. J. Hallera nr JS 2091.

Strzelnica, która ma powstać na terenie powiatu, ma pomagać w rozwijaniu umiejętności strzeleckich młodzieży, ale także może być bodźcem do organizowania rożnego rodzaju wydarzeń, pokazów, zawodów. Strzelnica może także służyć, jako zaplecze szkoleniowe wojsku czy policji.

Polskie Radio Rzeszów

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 grudzień 2019 21:47

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.