środa, 14 sierpień 2019 21:54

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec naszego powiatu, który w ubiegły piątek uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

Mężczyzna zabrał kluczyki kierującemu osobowym volkswagenem i powiadomił Policję. Nieodpowiedzialny kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.


Do obywatelskiego zatrzymania doszło w piątek na ulicy Floriańskiej w Jaśle. Po godz. 12, dyżurny jasielskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze jasielskiej drogówki. Od wskazanego mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego miał 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że mężczyzna chwilę wcześniej jechał osobowym volkswagenem ulicą Floriańską w kierunku Czeluśnicy. Już tam jego zachowanie i styl jazdy wzbudzało podejrzenia. Jadący za nim 34-letni mieszkaniec naszego powiatu zauważył, że mężczyzna jechał niepewnie, zatrzymywał się i wykonywał niebezpieczne manewry, zjeżdzając nawet na przeciwny pas ruchu. W obawie o bezpieczeństo innych uczeników ruchu 34-latek zabrał kierowcy kluczyki i przypilnował go, do przyjazdu policjantów.

Dzięki szybkiej i zdecyowanej reakcji nie doszło do tragedii. Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy z nas w sposób anonimowy może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci z pewnością sprawdzą każdy sygnał.

KPP Jasło

Ostatnio zmieniany środa, 14 sierpień 2019 21:56

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.