sobota, 21 październik 2017 21:44

TRZCINICA: POWAŻNY WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dzisiaj (21.10) około godziny 10:50 w miejscowości Trzcinica (gmina Jasło) na odcinku drogi krajowej nr 28 doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku czołowo-bocznego zderzenia się dwóch samochodów osobowych poszkodowani zostali obydwaj kierujący pojazdami.

Po zaopatrzeniu przez służby ratownicze przetransportowano ich do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Trzcinica na prostym odcinku drogi krajowej nr 28 (202,6 km) w pobliżu oznakowanego przejścia dla pieszych. Doszło tam do czołowo-bocznego zderzenia się samochodu osobowego marki Seat z samochodem osobowym marki Kia. Siłą zderzenia samochód marki Kia został zepchnięty do przydrożnego rowu. Kierujący Seat’em został zakleszczony we wraku pojazdu.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia i jego zabezpieczeniu przystąpili do wykonywania dostępu do osoby zakleszczonej w samochodzie, przy pomocy narzędzi hydraulicznych usunięty został słupek wraz z drzwiami, następnie poszkodowany został ewakuowany z pojazdu na deskę ortopedyczną, a następnie przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Obydwaj kierujący zostali przetransportowani dwoma zespołami ratownictwa medycznego (specjalistyczny oraz podstawowy) do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Na czas akcji ratowniczej oraz czynności wyjaśniających prowadzonych przez policję droga była całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Siły i środki:
-441[R]21 – GBARt 2,5/28 – JRG PSP Jasło
-441[R]43 – SLRt – JRG PSP Jasło
-447[R]67 – GBA 2,5/16 – OSP KSRG Trzcinica
-R-05-01 – Szpital Specjalistyczny w Jaśle
-R-05-02 – Szpital Specjalistyczny w Jaśle
-K868 – KPP Jasło

(Jasło112)

Ostatnio zmieniany sobota, 21 październik 2017 21:49

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.