czwartek, 17 sierpień 2017 01:46

WARZYCE: SAMOCHÓD OSOBOWY ZJECHAŁ DO PRZYDROŻNEGO ROWU

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W niedzielę (13.08) około godziny 13:55 w miejscowości Warzyce na odcinku drogi wojewódzkiej nr 988 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu marki Volvo. Ranne zostały dwie osoby, które trafiły do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratownicze.

Ruch pojazdów był całkowicie zablokowany, następnie odbywał się wahadłowo.

Do zdarzenia doszło na odcinku drogi wojewódzkiej nr 988 relacji Warzyce-Babica. Z ustaleń dokonanych na miejscu zdarzenia wynika, że samochód osobowy marki Volvo poruszał się w kierunku Rzeszowa. Na łuku drogi samochód prawdopodobnie zahaczył o pobocze w wyniku czego kierowca utracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał do przydrożnego rowu.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące pojazdem. Na miejscu zdarzenia zostały one zaopatrzone przez przybyłe służby ratownicze (pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna). Następnie specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego przetransportował poszkodowanych do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na badania diagnostyczne.

Strażacy działania prowadzili w sile trzech zastępów (GBARt, SLRt z JRG PSP Jasło oraz GBA z OSP KSRG Warzyce). Ich działania polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatora w pojeździe oraz kierowaniu ruchem pojazdów.

Siły i środki:
-441[R]21 – GBARt 2,5/28 – JRG PSP Jasło
-441[R]43 – SLRt – JRG PSP Jasło
-449[R]12 – GBA 2,5/25 – OSP KSRG Warzyce
-R-05-01 – Szpital Specjalistyczny w Jaśle
-K867 – KPP Jasło

Podczas prowadzonej akcji ratowniczej ruch pojazdów był całkowicie zablokowany w obydwu kierunkach, następnie prowadzony był wahadłowo.

(Jasło112)

Ostatnio zmieniany czwartek, 17 sierpień 2017 01:50

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.