czwartek, 27 lipiec 2017 00:12

ŁAJSCE: ZDERZENIE DWÓCH SAMOCHODÓW NA ŁUKU DROGI

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ostatni wtorek (25.07) około godziny 16:25 w miejscowości Łajsce (gmina Tarnowiec) na łuku jezdni doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została dwójka dzieci.

Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy ochrony przeciwpożarowej, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Ruch drogowy w tym miejscu był całkowicie zablokowany.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Łajsce na drodze powiatowej nr 1884R relacji Łajsce-Łężyny. Z obecnie zebranych informacji wynika, że na łuku drogi doszło do czołowo-bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Rover i Fiat Cinquecento.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została dwójka dzieci. Na miejscu zdarzenia zaopatrzone zostały przez przybyłe służby ratownicze. Następnie dwa zespoły specjalistyczne (z Jasła oraz podstacji z Nowego Żmigrodu) przetransportowały je do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na dalsze badania.

Na miejsce zdarzenia łącznie zadysponowane zostały cztery zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej (GBARt i SLRt z JRG PSP Jasło, SLRt z OSP KSRG Tarnowiec oraz GLM z OSP Łajsce). Działania strażaków polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia pomocy poszkodowanym oraz odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach.

Dokładne przyczyny wraz z okolicznościami tego zdarzenia wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania przez policje.

Siły i środki:
-441[R]21 – GBARt 2,5/28 – JRG PSP Jasło
-441[R]43 – SLRt – JRG PSP Jasło
-449[R]36 – SLRt – OSP KSRG Tarnowiec
-447[R]90 – SLRt – OSP Łajsce
-R-05-01 – Szpital Specjalistyczny w Jaśle
-R-05-03 – Szpital Specjalistyczny w Jaśle, podstacja Nowy Żmigród
-Policja

Ruch drogowy podczas akcji ratowniczej był w tym miejscu całkowicie zablokowany w obydwu kierunkach.

(Jasło112)

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.