piątek, 09 czerwiec 2017 20:36

WIOSENNE SPOTKANIE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

30 maja w Jaśle odbyło się wiosenne spotkania wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W zjeździe tym nie mogło zabraknąć wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Nasze koło godnie reprezentowały: Julia Cygan, Julia Mendela, Aleksandra Pietraszek i Kinga Jurasz pod okiem opiekunki p. G. Iskrzyckiej.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu Caritasu.

Później został zaprezentowany film, który ukazywał 25 lat działalności Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Ponadto, wolontariusze zapoznali się z programem pomocy ofiarom wojny w Syrii – „Rodzina Rodzinie”, a także z programem przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

Punktem centralnym spotkania było wystąpienie s. Teresy Pawlak – albertynki z Krakowa, która w niezwykle żywy i przyciągający uwagę słuchaczy sposób – przedstawiła sylwetkę św. Brata Alberta, podkreślając przeżywane przez niego trudności, dylematy oraz wskazując na drogę do odkrycia sensu życia w miłości względem Pana Boga i ludzi.

Siostra Teresa przypomniała dzieciom i młodzieży, że „w życiu chodzi o miłość – bo miłość jest lekarstwem na wiele problemów”.

Element modlitewny spotkania stanowiła Litania do św. Brata Alberta, piosenka śpiewana w akompaniamencie gitary s. Teresy oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego – odmawiana w obecności relikwii Patrona bieżącego roku.

Delegacja każdego Szkolnego Koła Caritas otrzymała jubileuszową książkę – „Miłość i dobroć. 25 lat Caritas Diecezji Rzeszowskiej.” Nie zabrakło również strawy dla ciała…

Spotkanie poprowadził  dyrektor rzeszowskiej Caritas – ks. prał. Stanisław Słowik oraz jego zastępca – ks. Piotr Potyrała.

SP2 Osobnica

Ostatnio zmieniany środa, 14 czerwiec 2017 22:36

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.