wtorek, 04 lipiec 2017 01:43

PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO JASIELSKA MŁODZIEŻOWA AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W roku szkolnym 2016/2017 uczennice Publicznego Gimnazjum nr 1 w Osobnicy wraz z 60 uczniami Zespołów Szkół z Warzyc, Trzcinicy i Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, brało udział w projekcie edukacyjnym „Jasielska Młodzieżowa Akademia Przedsiębiorczości”.

Projekt prowadziło Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców ze środków finansowych Fundacji PZU w ramach konkursu „Z PZU po lekcjach” na terenie Gminy Jasło i Powiatu Jasielskiego. Celem projektu było podniesienie poziomu wiedzy, kompetencji i umiejętności związanych z przedsiębiorczością wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

W trakcie realizacji projektu 20 uczennic z klas IIa i IIb naszego gimnazjum wzięło udział w warsztatach z ekonomii, prawa, przedsiębiorczości i public relations. Poza tym odbył się wyjazd studyjny do firmy JAFAR S.A. i spotkanie z p. Sławomirem Krzysztoniem dyrektorem Banku Zachodniego WBK w Jaśle. Ostatnią część projektu stanowiły warsztaty przygotowujące do debaty oxfordzkiej, która została nagrana przez Telewizję Obiektyw oraz zaprezentowana lokalnej społeczności. Swoje zajęcia z przedsiębiorczości miało również kilkunastu nauczycieli z wymienionych szkół.

Podsumowanie projektu odbyło się 20 czerwca 2017 r. w Podkarpackiej Szkole Wyższej im. Bł. Ks. W. Findysza w Jaśle. Koordynator projektu p. Dawid Szczepankiewicz przedstawił uczestników oraz porządek spotkania.

Jako pierwsze wystąpiły dziewczyny z naszej szkoły i przedstawiły debatę na temat: „Tylko wolontariat pozwoli nam rozwinąć naszą przedsiębiorczość”. Marszałkiem debaty była Justyna Wachel, a sekretarzem Karolina Brągiel. W głosowaniu widowni wygrała „opozycja”, zebrani wybrali najlepsze uczestniczki debaty, a zostały nimi Ola Brągiel i Olga Filipak.

Pan Bartosz Ziaja – sekretarz Zarządu Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców dokonał z kolei podsumowania konkursów ogłoszonych w ramach projektu. „Moja wizja promocji lokalnego biznesu” – w konkursie o takim tytule wzięły udział nasze uczennice i zdobyły następujące nagrody:
- Klaudia Gorczyca – I miejsce w kategorii „Obraz”,
- Aleksandra Brągiel – I miejsce w kategorii „Multimedia”,
- Iwona Gawron – wyróżnienie w kategorii „Multimedia”.

Wszystkie uczestniczki otrzymały certyfikaty udziału w projekcie i książki o przedsiębiorczości. Dzięki udziałowi w projekcie uczennice zdobyły nową wiedzę i umiejętności oraz miały możliwość zaprezentowania się przed rówieśnikami. Udział w projekcie wzmocnił w nich postawy przedsiębiorcze, a zdobyta wiedza będzie przydatna w ich drodze zawodowej.

Szkolny koordynator projektu
Marek Godlewski
ZS Osobnica

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.