środa, 14 czerwiec 2017 23:07

FINAŁ KONKURSU BIBLIJNEGO DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Konkurs Biblijny zorganizowany został przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej przy współudziale Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej i Ruchu Światło - Życie „Oaza” w Diecezji Rzeszowskiej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Tradycyjnie posiadał trzy etapy. W pierwszym szkolnym wzięło udział 1630 dzieci z 99 szkół (na 101 zgłoszonych). Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 343, a do diecezjalnego 76 dzieci. Z naszej szkoły w I etapie wzięło udział 34 osoby, w II etapie 6, a w finałowym Wojciech Knapik.

Finał Konkursu miał miejsce w dniu 26 maja w auli Domu Diecezjalnego „Tabor” przy ul. Połonińskiej 25. Wzięło w nim udział 73 uczennic i uczniów. Pisali test, w którym mogli zdobyć maksymalnie 82 punkty. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany o czym świadczą minimalne różnice punktowe.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Zwycięzcy i wyróżnieni zostali nagrodzeni gadżetami elektronicznymi oraz książkami. Troje najlepszych dzieci otrzymało zaproszenie do wzięcia udziału w dwutygodniowym wakacyjnym wypoczynku w ramach „Oazy”. Wręczenia dyplomów, upominków, nagród dokonali J.E. Ks. Bp Kazimierz Górny wraz z Wicekuratorem Oświaty w Rzeszowie p. Stanisławem Fundakowskim.

Komisja Konkursowa dziękuje wszystkim dzieciom, które wzięły udział w Konkursie na każdym etapie a laureatom i laureatkom składa serdeczne gratulacje. Wyrazy wdzięczności są skierowane do księży katechetów, sióstr zakonnych, świeckich katechetek i katechetów, rodziców za włożony wysiłek w przygotowanie dzieci do Konkursu, do wszystkich osób, które podjęły się trudu zorganizowania Konkursu na etapie szkolnym i rejonowym, pomagały w trakcie finału, a także do Dyrekcji tych placówek pedagogicznych na terenie których odbywał się Konkurs zarówno na etapie diecezjalnym jak i rejonowym.

Szczególne podziękowania zostają skierowane do JE Biskupa Kazimierza Górnego oraz Wicekuratora Oświaty w Rzeszowie p. Stanisława Fundakowskiego za uświetnienie swoją obecnością Konkursu, skierowane do dzieci i opiekunów słowo oraz wręczenie dyplomów i nagród.

ks. Andrzej Chmiel

ZS Osobnica

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.