piątek, 24 kwiecień 2020 22:09

PIERWSZOKLASIŚCI Z SP2 CZYTELNIKAMI SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 27 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Osobnicy odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej.

Biblioteka to miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika organizowane jest co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Jest to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy piątej: J. Brągiel, A. Jurasz, G. Labut, M. Pietraszek, J. Szczerba, którzy wcielili się w postacie bajkowe i w najlepszy sposób starali się przedstawić swoje role.

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka G. Iskrzycka dokonała pasowania książką każdego ucznia.

Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali skromne upominki oraz zostali poczęstowani słodyczami. Na koniec każdy uczeń wypożyczył sobie książkę do domu.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

SP2 Osobnica

Ostatnio zmieniany piątek, 24 kwiecień 2020 22:16

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.