poniedziałek, 30 wrzesień 2019 21:03

UCZNIOWIE SP1 ZAWODNIKAMI V LIGI TENISA STOŁOWEGO

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jakub Gliwa i Sebastian Dybaś rozpoczęli swoją przygodę z tenisem stołowym w sezonie 2015/2016, uczestnicząc w zajęciach organizowanych przez Klub PKS ,,Bartek" Dębowiec.

Dzięki ogromnej determinacji i zaangażowaniu w zajęcia dało się zauważyć spory progres. W roku 2018 zawodnicy wzięli udział w XII Grand Prix Gminy Jasło w Tenisie Stołowym. Jakub w klasyfikacji końcowej zdobył 5 miejsce, natomiast Sebastian 11.

Rok później chłopcy ponownie zagrali w turnieju Grand Prix jednak klasyfikacja końcowa wyglądała zupełnie inaczej. Jakub uplasował się na 2 miejscu, a tuż za nim znajdował się Sebastian, zdobywając 3 miejsce. Wyniki mówią same za siebie. Nie był to zmarnowany rok. Poprzez ciężkie treningi uczniowie poprawili swoje umiejętności, co dało im wyższe miejsca w turnieju. W klasyfikacji końcowej szkół podstawowych i gimnazjum chłopców wywalczyli 1 miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy!

W 2019 roku chłopcy po raz pierwszy wystartowali w Podkarpackiej Olimpiadzie Tenisa Stołowego w Łańcucie. Zajęli wówczas miejsca 16-20, lecz mieli okazję zagrać mecze z zawodnikami o dużo większym doświadczeniu.

W bieżącym sezonie Jakub i Sebastian dostali od Klubu PKS ,, Bartek" Dębowiec kolejną szansę doskonalenia swoich umiejętności. Dołączyli do drużyny V ligi tenisa stołowego. Udział w lidze to wypełnienie treningów, możliwość rywalizacji z zawodnikami o różnorodnym stylu gry, nauka odporności na stres oraz początek drogi do zawodowego tenisa. W październiku zagrają swoje pierwsze mecze.

Klub prowadzi zajęcia tenisa stołowego na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy w czwartki w godzinach 16:30-18:00

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 wrzesień 2019 21:05

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.