poniedziałek, 23 wrzesień 2019 21:42

SPOTKANIE Z POLICJANTEM W SP2

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W Szkole Podstawowej nr 2 w Osobnicy duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.

Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas młodszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku odwiedzili nas policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Jaśle. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0 – IV.

Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze przypomnali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważą pożar czy wypadek.

Policjanci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, Zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazały się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

SP2 Osobnica

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 wrzesień 2019 21:46

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.