czwartek, 25 styczeń 2018 20:47

PRZEDSTAWIENIE WIGILIJNE PT. CZAS WIGILII - CZAS SPOKOJU

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nie ma w naszym kalendarzu świąt bardziej rodzinnych niż grudniowe Święta Bożego Narodzenia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólnie śpiewane kolędy - to wszystko łączy i sprawia, że stajemy się lepsi i radośniejsi.

22 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 2 odbyło się przedstawienie wigilijne pod hasłem „CZAS WIGILII – CZAS SPOKOJU”.

Uczniowie klasy VII i V przedstawili sceny, które w dzisiejszym świecie można zauważyć w niejednym domu.

Na scenie pojawiła się zwykła rodzina, mająca swoje problemy. Treści przedstawienia miały niezwykłe przesłanie i zawierały wątki, które zanikają we współczesnym świecie – tradycje bożonarodzeniowe, poszanowanie osób starszych, niesienie pomocy osobom samotnym, bezdomnym i chorym, magia wigilijnego wieczoru.

Była to lekcja wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Przedstawienie dostarczyło wielu wrażeń i wzruszeń oraz przypomniało, że najważniejszy jest Bóg, rodzina i wspólnie spędzony czas oraz to, aby w naszych sercach zrodziła się miłość. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękny występ. Pani dyrektor Elżbieta Ochwat złożyła uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie wszyscy udali się do klas, gdzie odbyły się klasowe spotkania opłatkowe.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do przygotowania przepysznych, tradycyjnych dań wigilijnych.

„To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku.”

SP2 Osobnica

Ostatnio zmieniany czwartek, 25 styczeń 2018 20:50

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.