piątek, 22 grudzień 2017 20:37

PODSUMOWANIE OBCHODÓW MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od 2008 roku październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Celem obchodów jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury  czytelniczej, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły.

W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: “Książka nas łączy”. Do obchodów  przyłączyła się również biblioteka szkolna w SP1. Na terenie szkoły pojawiły się plakaty i cytaty promujące bibliotekę, książki oraz czytanie. Zorganizowano z tej okazji kilka konkursów. Uczniowie klasy pierwszej, po lekcji na temat biblioteki szkolnej i jej zbiorów mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną pt. „Moja biblioteka”.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Milena Brej,

II miejsce Dawid Gliwa,

III miejsce Zuzanna Paluch,

wyróżnienie: Gabriela Jędryczka.

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej wykonywali zakładki do książek. Niektórzy z nich wykazali się pomysłowością, pracowitością i zostali za to nagrodzeni. Są to następujący uczniowie:

I miejsce Maciej Czyżykiewicz kl. II,

II miejsce Oliwia Rzońca kl. III,

III miejsce Julia Musiał kl. II,

wyróżnienie: Mikołaj Budziak kl. II, Marcin Świątkowski kl. II, Malwina Ulaszek kl. II, Patrycja Ręczkowicz kl. III, Łukasz Rolek kl. III.

Uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum wzięli udział w konkursie „Poszukiwacze zaginionych tytułów”. Mieli oni za zadanie znaleźć na terenie szkoły, tytuły 30 książek (umieszczone w różnych miejscach na karteczkach) a później dopisać do nich nazwiska autorów. Najlepiej zadanie wykonali: Jakub Paluch kl. IV a, Liliana Szpak  kl. V, Beata Ulaszek kl. V, Natalia Paluch kl. VI, Joanna Paluch kl. II bg.

Do starszych uczniów skierowany był też konkurs polegający na zrobieniu zdjęcia z książką. Nagrody w nim otrzymali: Natalia Paluch kl. VI i Wojciech Knapik kl. VII.

Laureaci wszystkich konkursów otrzymali nagrody książkowe, a od nauczycieli oceny z aktywności. Pozostali uczestnicy konkursów otrzymali nagrody pocieszenia.

Danuta Ryznar
SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany piątek, 22 grudzień 2017 20:44

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.